Vodafone spouští volání přes Wi-Fi

Volání prostřednictvím moderních technologií Wi-Fi či LTE je rychlejší. Nespornou výhodou je, že nepotřebujete mít mobilní signál a že volání je spjaté s telefonním číslem (na rozdíl od volání přes aplikace WhatsApp či Skype). Vodafone podotýká, že novinku využijete zejména v zahraničí, neboť obchází roamingové poplatky.

Služba je dostupná uživatelům předplacených karet a spotřebitelských úvěrů od pondělí 18. července 2016. Nicméně, jedná se o testovací fázi, v rámci které dochází k vyladění případných chyb a nedostatků. A poté bude služba přístupná také firemním zákazníkům ve službě OneNet.

telephone-586266_1280

Vodafone spouští volání přes Wi-Fi. Zdroj: Pixabay

Volání přes Wi-Fi nedává v tuzemsku smysl, protože je zpoplatněné stejné jako klasické volání. Uplatnění nachází především v místech bez signálu (podzemní parkoviště, místnosti železobetonových budov apod.). Atraktivnější je využití Wi-Fi volání v zahraničí, přičemž čeští zákazníci operátoru Vodafone nacházející se v zemích mimo Evropskou unii si budou pochvalovat ekonomičtější volání.

Zákazníci, kteří se nachází například v USA, by zaplatili za tříminutový hovor do České republiky 92 korun. Ale pokud využijí volání přes Wi-Fi, cena se bude pohybovat v jednotkách korun.

Operátor Vodafone zpřístupní službu většině telefonů se systémem Android 4.0 a vyšším. Ale je nezbytné službu nejprve povolit v aplikaci Můj Vodafone. Zároveň musíte aktivovat službu VoLTE, respektive hlasové hovory v sítích čtvrté generace. Hovory zprostředkované přes LTE stojí podle ceníku operátora, přičemž spotřebovaná data se nezahrnují do datových limitů.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru