Tisková zpráva: VMware představil nové open-source projekty, které urychlí přijetí aplikací určených pro cloud

 • Nové projekty zaměřené na oblast identity a správy přístupu rozšíří bezpečnost a firemní využití pro nativně cloudové aplikace
 • Nový odlehčený operační systém Linux optimalizovaný pro nativně cloudové aplikace
 • Lattice od Pivotal nabízí správu clusterových kontejnerů pro nativně cloudové aplikace
 • Na projektech se formou podpory podílí CoreOS, HashiCorp, Intel, JFrog a Mesosphere

Praha/Palo Alto, 30. dubna 2015 – Společnost VMware, Inc. (NYSE: VMW), globální lídr v oblasti virtualizace a cloudové infrastruktury, představila dva nové open-source projekty, které umožní podnikům využívat nativně cloudové aplikace.  Projekt Lightwave zaměřený na oblast identity a správy přístupu, který rozšíří bezpečnost a firemní využití aplikací určených pro cloud, a projekt Photon, odlehčený operační systém Linux optimalizovaný pro nativně cloudové aplikace.

Nové open-source projekty byly vytvořeny proto, aby umožnily vývojářům bezpečně vytvářet, a nasazovat a spravovat nativně cloudové aplikace. Budou integrovány se sjednocenou platformou pro hybridní cloud od VMware a vytvoří konzistentní prostředí napříč privátním i veřejným cloudem pro podporu nativně cloudových a tradičních aplikací. Díky tomu, že se jedná o open-source projekty, bude VMware spolupracovat s širokým ekosystémem partnerů a komunitou vývojářů, aby zvýšil standardy, bezpečnost a interoperabilitu na trhu nativně cloudových aplikací. Výsledkem pak bude lepší technologie a zcela nové možnosti pro zákazníky.

„S rozšířením naší sjednocené platformy o projekty Lightwave a Photon plní VMware svůj závazek, že zajistí podporu pro všechny podnikové aplikace včetně těch nativně cloudových,“ řekl Kit Colbert, viceprezident a technologický ředitel pro nativně cloudové aplikace ve společnosti VMware. „Pokud budou využity společně, mohou tyto nové open-source projekty poskytnout podnikům to nejlepší z obou světů. Vývojáři ocení přenositelnost a rychlost kontejnerizovaných aplikací, zatímco provozní IT týmy budou schopny zajistit bezpečnost a výkon požadovaný v současném obchodním prostředí.“

VMware pomáhá podnikům s přijetím tradičních a nativně cloudových aplikací

Cílem nových projektů je pomoci vývojářům ve firmách bezpečně vytvořit, nasadit a spravovat moderní distribuované aplikace. Open-source projekty jsou odlehčenou a vysoce škálovatelnou technologií, která je optimalizovaná pro zabezpečení a provoz kontejnerizovaných aplikací ve virtuálním prostředí. Projekty jsou vytvořené tak, aby propojily vývojáře s týmy obstarávajícími provoz IT, a zefektivnily tak celý životní cyklus aplikací, od vývoje až po produkci. V budoucnu se počítá s další integrací těchto technologií s portfoliem produktů VMware v oblasti softwarově definovaného datového centra a výpočetních řešení pro koncové uživatele. Díky tomu budou moci firmy lépe využít kontejnerizované aplikace a těžit z vedoucích řešení VMware pro výpočetní výkon, sítě, bezpečnost, úložiště a správu.

 • Projekt Lightwave je první technologie pro správu přístupu a identity, která rozšiřuje nativně cloudové aplikace o funkce pro bezpečnost v rámci podnikových prostředí. Distribuovaná povaha těchto aplikací, která se může projevit jako složitá síť mikroslužeb a stovky tisíc instancí aplikací, vyžaduje, aby se podniky postaraly o identitu a přístup všech nesouvisejících komponent a uživatelů. Projekt Lightwave umožní firmám zajistit kontrolu přístupu a funkce pro správu identity napříč celou infrastrukturou a skupinou aplikací, včetně všech stádií vývojového cyklu aplikací. Navíc tato technologie umožní podnikům řídit kontrolu přístupu tak, aby pouze autorizovaní uživatelé mohli využívat autorizované kontejnery na autorizovaných hostech prostřednictvím integrace s prostředím hostitele kontejneru, jako je projekt Photon. Klíčové funkce projektu zahrnují:
  • Centralizovanou správu identity – Projekt Lightwave poskytne jedno přihlášení, autentizaci a autorizaci na základě jména a hesla, tokenů a certifikátů. Firmy tak získají jedno společné řešení pro zabezpečení nativně cloudových aplikací.
  • Multi-tenanci – Díky podpoře multi-tenance mohou podnikovou infrastrukturu využívat různé aplikace a týmy.
  • Podporu otevřených standardů –  Projekt Lightwave bude zahrnovat více různých otevřených standardů jako je Kerberos, LDAP v3, SAML, X.509 a WS-Trust. Navíc je vytvořen tak, aby mohl spolupracovat s ostatními standardizovanými technologiemi v datovém centru.
  • Škálovatelnost pro podnikové prostředí
  • Certifikaci a klíčovou správu – Projekt Lightwave zjednoduší certifikovaný provoz a klíčovou správu napříč infrastrukturou.
 • Projekt Photon je přirozeným doplňkem projektu Lightwave. Jde o odlehčený operační systém Linux pro kontejnerizované aplikace. Projekt Photon je optimalizován pro prostředí VMware vSphere a VMware vCloud Air a umožní podnikům provozovat kontejnery i virtuální stroje nativně na jedné platformě a zajistit izolaci kontejnerů, i když běží uvnitř virtuálních strojů. Do budoucna bude projekt schopný zajistit plynulý přenos kontejnerizovaných aplikací z desktopu vývojáře do vývojových a testovacích prostředí. Klíčové funkce projektu zahrnují:
  • Širokou podporu kontejnerových řešení – projekt Photon podporuje Docker, rtk a Garden (Pivotal) kontejnerová řešení, zákazníci si tak mohou vybrat takové řešení, které nejlépe vyhovuje jejich potřebám.
  • Kontejnerová bezpečnost – Projekt Photon nabízí lepší bezpečnost a izolaci kontejnerizovaných aplikací v souvislosti s virtuálními stroji. Autentizace a autorizace prostřednictvím integrace s projektem Lightwave umožní zákazníkům ještě více zabezpečit aplikace v kontejnerové vrstvě.
  • Flexibilní vytváření verzí a rozšiřitelnost – Jako první na trhu poskytuje projekt Photon administrátorům a podnikovým vývojářům rozšiřitelnost a flexibilitu v tom, jak nejlépe aktualizovat prostředí hostitele kontejneru díky podpoře rpm pro vytváření verzí systému založené na obrazech a díky systému správy životního cyklu.

Zároveň Pivotal představil Lattice, technologii, která vytváří balíčky z open-source komponentů pocházejících z Cloud Foundry a umožňuje nasazení, správu a provoz kontejnerizované zátěže na škálovatelném klastru. VMware a Pivotal společně poskytnou end-to-end nativně cloudová řešení od infrastruktury po aplikace. Pružná infrastruktura VMware pro nativně cloudové aplikace doplňuje řešení platformy pro aplikace Cloud Foundry od Pivotal.

Projekty Photon a Lightwave chtějí podpořit zákazníky, partnery a celou komunitu k testování a zpětné vazbě, proto budou uvedeny jako open-source projekty. Díky volně přístupnému softwaru budou moci vývojáři přispět přímo k projektu a rozšířit interoperabilitu produktu i nové funkce. Projekt Photon lze stáhnout prostřednictvím GitHub. Projekt Photon je poskytován jako Vagrant box, takže uživatelé mohou jednoduše testovat jeho funkce na jakékoli platformě. Photon Vagrant box je dostupný ke stažení prostřednictvím HashiCorp’s Atlas zde. Projekt Lightwave by měl být dostupný později v tomto roce.

Štítky: , ,

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru