Dnes vyšlo 15 článků

Vlastní blog na internetu? Nic není jednoduššího…

Vlastní blog na internetu? Nic není jednoduššího…

Snad každý, kdo se dnes na internetu pohybuje, se někdy setkal s pojmem blog. Toto označení nesou webové stránky, které se dají charakterizovat jako zápisníky firem nebo jednotlivých osob. Publikování vlastních článků na blogu se může stát zábavou, koníčkem, ale i závislostí. Blog může sloužit nejen jako místo projevování vlastních názorů, ale také jako místo k ponaučení, pobavení a například i jako zdroj inspirace do života. Internetový blog je vlastně malým královstvím na internetu, jehož králem je autor a jehož lidem čtenáři. Je však těžké si vlastní blog založit?

Již ne. Nemálo lidí si pod představou vytvoření vlastního blogu okamžitě představí dlouhé a pracné vytváření webové stránky, instalace redakčního systému, zprovozňování vlastního designu nebo rovnou hodiny a hodiny nad psaním vlastního kódu. To vše je ale zbytečné. Internet nám nabízí mnoho služeb, jejichž cílem je nám tuto práci usnadnit a dovolit nám založit si jednoduchý blog.

Mezi ty nejlepší služby patří relativně mladý blogovací systém InfoBlog.cz. Ten nabízí jednoduché vytvoření vlastního blogu. Oproti konkurenci má však jednu obrovskou výhodu. Autor může svůj blog přesunout na vlastní doménu jednoduchou změnou DNS, kterou může provést i sám provozovatel. Pokud však nechce investovat do domény, která stojí kolem 200 Kč (.cz), může zvolit i naprosto bezplatnou možnost vést svůj blog na jedné ze subdomén infoblog.cz, oznamuje.cz, infoblog.sk a v budoucnu i dalších.

InfoBlog.cz nabízí nejen bezplatné vytvoření vlastního blogu, ale také širokou škálu designů, které může autor pro svoje internetové království využít. Jeho blog je navíc automaticky optimalizován pro vyhledávače a autorovi nabízí přehlednou nápovědu. Právě přehlednost a jednoduchost jsou hlavními kritérii provozovatele služby a právě proto je InfoBlog.cz zcela výjimečný.

K vytvoření blogu stačí tři kroky. Zaregistrování se a tak i vytvoření blogu. Vybrání si domény a následně už jen pohodlné blogování, případně další přehledná a jednoduchá nastavení. Nejnovější články z celého systému se navíc zobrazují přímo na úvodní straně služby a proto má každý blog zajištěné poměrně pevné zázemí ve svých začátcích a přísun prvních čtenářů.

Jak jsme již zmínili, tato služba je poměrně mladá. Tak i tak má nakročeno k získání mnoha stálých a spokojených blogerů, jejichž denní zábavou bude právě publikování na svoje blogy. Pokud tedy ještě svůj blog nemáte, neváhejte a zaregistrujte se. Je to rychlé, zdarma a je to kvalitní. Co více si přát?

Placená inzerce na magazínu Objevit.cz. V případě zájmu o reklamní články, či jiný způsob reklamy nás informujte.

Komentáře

Nahoru