Vlaková okna vám budou pouštět reklamu přímo do hlavy

Vlaková okna vám budou pouštět reklamu přímo do hlavy

Reklama je dnes všude. Na internetu. Billboardech. V televizi či rádiu. Slyšíme a vidíme ji kdykoliv a kdekoliv. Nový nápad, který se zrodil v Německu, vám nyní doslova vrazí reklamu přímo do hlavy.

Také si během dlouhé cesty vlakem rádi zdřímnete? Jen pozor, aby se vaše hlava náhodou nedotkla okenních skel. Takové nepěkné překvapení čekalo na ospalé cestující v německém vlaku. Jakmile jim hlava spadla a dotkla se skla, náhle zjistili, že uvnitř své hlavy slyší reklamu, kterou ale nikdo kolem nich evidentně neslyšel…

Reklamní kampaň propaguje aplikaci

Byl to sen? Nikoliv. Vlaky na trase mezi Mnichovem a Vestfálskem vysílaly do okenních skel vysokofrekvenční vibrace, které se pak přenosem přes hmotu lebeční kosti dostaly přímo do mozku jednotlivce. Tuto reklamní kampaň má na svědomí agentura BBDO z německého Dusseldorfu. Nebozí cestující byli z polospánku probouzeni reklamou, která představuje novou mobilní aplikaci televizního poskytovatele Sky Deutschland.

Pasažéři si prý reklamu v hlavě užili, tvrdí BBDO

„Pasažéři byli překvapeni a užili si tuto novou formu inzerce,“ tvrdí BBDO a chce zavést tento systém reklam celoplošně. Je pravda, že přenos zvuku přes lebeční kost lze využít k mnoha účelům – pro přenos zpráv, hudby nebo třeba předpovědi počasí. Tento typ přenosu zvuku je již také využíván například ve specifických sluchadlech pro lidi se sluchovým postižením.

Přesto se nechce věřit, že cestující ve vlaku byli tímto druhem reklamy nadšeni. Nebo se jen báli sdělit své negativní reakce? Představte si, že si chcete odpočinout a místo toho dostanete takovou pecku v podobě nevyžádané reklamy. Spánek se stává jednou z posledních možností, jak uniknout všudypřítomnému bombardování reklamními sděleními a i tahle poslední bašta je, zdá se, dobývána. Kam utečeme potom?

Zdroj: https://mashable.com/2013/07/04/vibrating-train-window-ads/

Komentáře

Nahoru