Dnes vyšlo 1 článků

Vláda USA využívala Chybu krvácejícího srdce ve svůj prospěch

Vláda USA využívala Chybu krvácejícího srdce ve svůj prospěch

Americká Národní agentura pro bezpečnost (NSA) využívala Chybu krvácejícího srdce dlouhodobě ve svůj prospěch. Skutečnost, že NSA využívala přístupu k citlivým informacím, potvrdily agentuře Bloomberg dva zdroje znalé tajných programů vládní zpravodajské služby.

 

Národní agentura pro bezpečnost se díky vážné chybě knihovny OpenSSL dostala k chráněným datům, které obsahovali i soukromá hesla uživatelů internetu a této výhody směle využívala dva roky.

Podle informací agentury Bloomberg se NSA snažila existenci Chyby krvácejícího srdce (Heartbleed Bug) utajit a prostřednictvím této chyby chtěla monitorovat potencionální hrozby pro Spojené státy americké.

Tajné služby Spojených států však tyto informace oficiálně popřely a jejich vedení se k věci vyjádřilo následovně:

Zprávy o tom, že by NSA nebo kterákoli jiná součást vládních úřadů věděla o takzvané Chybě krvácení srdce před rokem 2014, jsou mylné.

Vládní rozvědka měla podle počítačových expertů přístup k heslům, což jí sice umožnilo nabourat se do velkého množství soukromých počítačů, ale tím, že chybu utajovala, vystavila riziku útoku hackerů miliony lidí po celém světě.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru