Vláda UK se chtěla předvést. A povedlo se.

Vláda UK se chtěla předvést. A povedlo se.

Vláda Spojeného království chtěla ukázat, že je v popředí moderních technologií a online služeb. Na něco ale zapomněla.

Měla to být pomoc

Ti, kteří chtěli žádat o příspěvek na pečovatelskou službu osobám se zdravotním postižením, mohou jednoduše navštívit webové stránky vlády UK, odkud jsou přesměrováni na web ministerstva práce a penzí, kde mají vyplnit online formulář.

Je to opravdu působivé, že vláda umožňuje občanům žádat o dávky online a oni tak nemusí vyplňovat žádné zdlouhavé formuláře a odesílat je poštou nebo je nosit osobně.

Zdá se však, že mnozí z těchto žadatelů by se mohli zaseknout již na první překážce. V důsledku poněkud zastaralých technologií podporovaných ministerstvem práce a penzí.

Výčet omezení

„Tato služba nefunguje s některými moderními prohlížeči a operačními systémy,“ píše ministerstvo. „Zvažujeme, jak v budoucnu nejlépe poskytovat tuto službu. Možná to můžete zkusit jiným způsobem.“

To jsme zatím teprve na začátku a bylo toho řečeno teprve málo. Zaslouží si to zveřejnit celý výčet omezení.

„Tato služba nefunguje správně s počítači Mac nebo unixovými systémy, i když může být schopna přijímat vstupní informace. S těmi by mohly být problémy, pokud používáte browser Internet Explorer 7, 8, 9 a 10, Windows Vista nebo smartphone. Je zde také riziko, ,že pokud budete používat prohlížeče, které nejsou uvedeny níže (včetně Chrome, Safari či Firefox), služba nebude zobrazovat všechny otázky, které potřebujete zodpovědět. To pravděpodobně zabrání úspěšnému dokončení nebo odeslání formuláře.“

Na čem vám to bude fungovat?

A teď se dostáváme k výčtu toho, co má běžet na vašem počítači, pokud opravdu chcete vyplnit online formulář.

„Služba byla navržena k práci s těmito operačními systémy a prohlížeči:

  • Microsoft Windows 98: Internet Explorer verze 5.0.1, 5.5 a 6.0, Netscape 7.2
  • Microsoft Windows ME: Internet Explorer verze 5.5 a 6.0, Netscape 7.2
  • Microsoft Windows 2000: Internet Explorer verze 5.0.1, 5.5 and 6.0, Netscape 7.2, Firefox 1.0.3, Mozilla 1.7.7
  • Microsoft Windows XP: Internet Explorer 6.0, Netscape 7.2, Firefox 1.0.3, Mozilla 1.7.7.“

Někteří z obyvatel UK, kteří chtějí o dávky žádat po internetu, tedy musí ze sklepa vytáhnout nějaké staré Windows počítače. I pokud nějaký takový najdou, není ale ještě věc úplně vyřešena. Je tu totiž další omezení.

„Tato služba není k dispozici v pondělí, středu a pátek dopoledne od 01:00 do 01:30, protože se provádí její základní údržba. Omlouváme se za případné nepříjemnosti,“ varuje ministerstvo. Oni snad ještě chtějí říci, že tuto službu nějak udržují?!

Ve Spojeném království se často vláda kritizuje, že nedělá dost otevřených nabídek, aby se na státních zakázkách mohly podílet i menší firmy. No na základě výše uvedených důkazů ale přichází obavy, že vláda toto poslání přijímá do extrémů. Kdejaký student informatiky by to snad zvládl lépe.

Zdroj: www.theinquirer.net

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru