Vláda Spojených států uvalila embargo na zbraně vytvořené 3D tiskem

Vláda Spojených států uvalila embargo na zbraně vytvořené 3D tiskem

Složky DEFCAD byly na žádost vlády USA staženy a dokud nebude řečeno jinak, vláda Spojených států má plnou kontrolu nad inkriminovanými informacemi. Toto se mohli dočíst návštěvníci stránek DEFCAD Codyho Wilsona, výrobce prvních 3D tištěných zbraní. Společnost Defense Distributed chtěla poskytovat tyto plány online. Teď je s tím konec.

Je to teprve pár dnů, kdy média přinesla ohromující zprávu, že se podařilo vyrobit první zbraň pomocí technologie 3D tisku. Vláda Spojených států Amerických zareagovala na tyto zprávy extrémně rychle a veškerou dokumentaci okamžitě zabavila.

Zpráva o zabavení dokumentů a kontrole informací se samozřejmě již šíří sociálními sítěmi, společně s replikami designu zbraně, které jsou nyní dostupné na torrentových sítích. Další vývoj událostí budeme sledovat…

Zdroj:https://on3dprinting.com/2013/05/09/us-govt-takes-down-3d-printed-gun-plans/

Jsem studentka speciální pedagogiky s velkým zájmem o vše nové a neznámé. Svět IT je pro mě stále velkým dobrodružstvím a nekonečným zdrojem zajímavých poznatků a informací, o které se s vámi prostřednictvím Objevit.cz budu dělit.

Komentáře

Nahoru