Vize Stevea Wozniaka: Lidský počítač jako osobní učitel

Spoluzakladatel Apple Steve Wozniak řekl minulý týden na konferenci v Severním Irsku, že v budoucnu by mohl mít každý student osobní „lidský počítač“, který by mu sloužil jako škola a osobní učitel.

 „Dostáváme se blíže k místu, kde je počítač jako člověk a můžeme s ním vést normální konverzace,“ řekl Wozniak. „Budeme schopni mít jednoho učitele pro každého studenta a umožníme tak studentům pokračovat jejich vlastním směrem.“

Podle Belfast Telegraph dodal, že rostoucí trend mobilních zařízení se stává více lidský a v průběhu několika příštích desetiletí bude představovat nové příležitosti pro inovaci.

Tento proces podle něj probíhá již několik let. Lidé odhazují nepotřebné informace do virtuálních košů na desktopech a pomocí myši vyjadřují svoje pocity a mimiku ve 2D prostředí. Rozevírací nabídky jsou dalším příkladem aplikování lidského přemýšlení v počítačích.

steve_woznaik

„Počítač je hrozně levný učitel, měl by získat více lidských vlastností,“ řekl.

Také se vyjádřil k budoucnosti nositelných technologií, zčásti kvůli všemu tomu rozruchu okolo Google Glass. Lidé jsou prý těmito technologiemi jako jsou Glass či chytré hodinky naprosto přitahování.

„Byl bych rád, kdybych mohl zmáčknout tlačítko a změnit barvu mého auta. Nositelné technologie jsou něco, o čem v současné době tolik často slýcháme,“ uzavřel.

Komentáře

Nahoru