Vítězové fotosoutěže National Geographic

Vítězové fotosoutěže National Geographic

Stejně jako každý rok, i letos National Geographic pořádali fotografickou soutěž. A jelikož jsou už známy její výsledky, tak vám můžeme ukázat ty nejlepší fotografie tohoto roku.

Tato soutěž je rozdělená do tří kategoríí – lidé, věci a příroda. Navíc tu byla i hlavní cena, kterou vyhrála fotka „Lední medvěd“ autora Paula Souderse, který zároveň vyhrál i v kategorii příroda.

Příroda

Vítěz

Polární medvěd se vynořuje z tajícího mořského ledu při západu slunce. Tato fotka tedy i upozorňuje na globální oteplování a populaci ledních medvědů.

Lední Medvěd

autor fotky:Paul Souders

Čestné uznání

Asi již na první pohled vám dojde, že jsou na obrázku věšáky. Co ale dělají v přírodě? Odpověď je jednoduchá. Vrány ve velkých městech mají problémy s vytvářením hnízda, protože je zde málo stromů. A tak si někdy „vypůjčují“ věšáky z okolních obydlí.

Věšáky

 

autor fotky: Yosuke Kashiwakura

 

Nosorožec indický, který je daleko od svého domova – v Kanadě.

Nosorožec

 

autor fotky:Stephen De Lisle

Kdo si počká, ten se dočká. Tím se asi řídil tento fotograf, když v Maďarsku čekal na toto hejno volavek.

Volavkyautor fotky:Réka Zsimon

Lidé

Vítěz

Tento portrét byl foceny v Dánsku. Zachycuje 2 patnáctileté identické dvojčata a snaží se zachytit 2 bratry s různými rolemi v rodině.

Together Alone

autor fotky:Cecile Smetana Baudier

Čestné uznání:

Tato fotka vypráví příběh arabské dívky, která se narodila v Bronxu v New Yorku. Nicméně když ji bylo 13 let, tak jí její tatínek poslal zpátky do Afriky do města Bajakunda, kde není elektřina a do nejbližšího města to trvá 2 hodiny autobusem.

Afrika

autor fotky:Maurin Bisig

Chlapec si hraje s balónky u řeky. Na tom by nebylo nic zajímavého, ale všude kolem něho je dým vycházející ze skládky.

Bangladešautor fotky:Andrew Biraj

 

Místa

Vítěz

Autor této fotky zachytil město Laocheng, v překladu „Staré město,“ které v brzké době transformované v nové město díky rychlého ekonomického růstu v Číně. A tím asi i ztratí svoje kouzlo.

230112_1600x1200autor fotky:Adam Tan

Čestné uznání

Opalující se krávy na pláži ve Španělsku. Viděli jste už někdy něco takového?

228746_1600x1200

autor fotky:Andrew Lever

Bouřka má mnoho účinků. Jedním z nich je to, že když strefí povrch vody, tak ta může zezelenat. To můžete vidět na této fotografii.

236543_1600x1200autor fotky:Julie Fletcher

zdroj:photography.nationalgeographic.com

 

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru