Víte, že Češi nejvíce provolají právě v pondělí? Co asi řeší…

Řekli byste, že si nejvíc voláme a posíláme SMSky v pátek a o víkendu, když je čas povídat si? Tak to se mýlíte. Ze statistik virtuálního operátora LAMA mobile totiž vyplývá, že daleko více času telefonováním trávíme ve všední dny. Úplným vítězem je pak pondělí.

Během pondělka se v síti LAMA mobile odešle více SMS zpráv a proběhne více hovorů než během celého víkendu.

„Vysvětlujeme si to tak, že o víkendu se lidé věnují hlavně svým nejbližším a rodině, zatímco v pondělí se již soustředí na události, které je čekají v novém týdnu nebo které zameškali během uplynulých dní,” dodal tiskový mluvčí LAMA mobile Andrej Čírtek.

Lidé s výhodným tarifem to mají jinak

LAMA mobile nabízí například rodinný tarif LAMÍ RODINKA, v rámci nějž si můžete se svou rodinou volat zdarma a jak dlouho chcete. U zákazníků, kteří tento tarif využívají, se neprojevuje, že by v pondělí volali nejvíce. Během týdne si volají stejně jako o víkendech.

talking_on_the_phone

Neradi mluvíme

Lidé v České republice jsou líní mluvit a raději pošlou textovku. V minutě hovoru toho sice stihnete vyřídit více než v SMSce (a často za stejnou cenu), ale vyjádřit svou myšlenku ve 160 znacích je prostě pohodlnější.

„Podle našich statistik upřednostní textovou zprávu oproti standardním telefonátům tři ze čtyř našich zákazníků,” uvedla Veronika Kliská, manažerka komunikace LAMA mobile.

Foto: Flickr – Patrick Bayens, Pixabay

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru