Víte, kdo má doma nejvíce Nintendo her na světě?

Víte, kdo má doma nejvíce Nintendo her na světě?

Ahmed Bin Fahad je vášnivý fanoušek Nintenda. A vášnivý je tu myšleno opravdu doslova. Má doma tolik věcí souvisejících s Nintendem, že se díky tomu dostal do Guinessovy knihy rekordů. Třiatřicetiletý obyvatel Dubaje nashromáždil více než 8000 Nintendo her, konzolí a dalšího příslušenství. Ve dne přitom klidně pracuje pro dubajskou policii.

Fahad odhaduje, že za svou sbírku utratil více než devět milionů. Nakupoval především v zahraničí – v Japonsku, Německu a Singapuru.

nintendo_fan

„Je to velmi drahý koníček, ale chtěl jsem tento rekord zapsat, abych dal světu vědět, že Arabové nemají zájem pouze o rychlá auta a efektní věci,“ vysvětlil. „Poprvé jsem Nintendo hru viděl v domě mého strýce a požádal jsem své rodiče, aby mi ji koupili. Téměř o rok později jsem konzoli dostal.“

Sbírku, kterou dává dohromady přes dvacet let, má poskládanou pěkně doma v samostatné místnosti. Zajímavostí navíc je, že většinu her má dvakrát – jednu kopii používá a druhou si schoval.

Zdroj: DailyDot, flickr – cubizzare

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru