Víte, jaká je skutečná cena komponentů Apple Watch? Budete překvapeni!

Samotná cena Apple Watch zřejmě nepřekvapí vůbec nikoho. Je vysoká, jako všechny jiné produkty od společnosti Apple. Ale i přesto, že je cena těchto chytrých hodinek poměrně vysoká, patří mezi jedny z nejprodávanějších. A všichni moc víme, že největší podíl ceny tvoří samozřejmě hodnota značky a z ní vyplývající marže. Víte, kolik stojí jednotlivé komponenty?

V dnešní době najdeme na internetu obrovské množství analýz, recenzí, rozbalování a jiných testů. Nejzajímavější jsou však ty, které se dívají dovnitř hodinek. Všechny přece zajímá, proč jsou tyto inteligentní hodinky tak drahé.

Náklady na výrobu Appla Watch Sport tvoří pouze 22% z celkové ceny

Podle společnosti IHS Technology, Apple Watch Sport 38 mm, které se prodávají za 340 eur (cca 9200 korun), jsou celkové náklady, zahrnující cenu komponentů a výrobu, pouhých 74 eur, což je v přepočtu 2 000 korun.

apple-watch-exploded

,,Poměr nákladů k prodejní ceně je nižší než u iPhonu 6 Plus nebo jiných Apple produktů. A právě toto může být obrovským benefitem pro společnost Apple,“ uvedl Kevin Keller ze společnosti IHS. 

Naopak podle CEO Tima Cooka jsou tyto čísla přehnané

,,Ve všeobecnosti, téměř všechny kalkulace nákladů na výrobu našich produktů jsou daleko od skutečnosti. Ještě jsem neviděl žádnou analýzu, která se přibližovala realitě,“ uvedl Tim Cook.

Samozřejmě, materiál a výrobní náklady nejsou všechno. Apple musí platit marketing, výzkum a vývoj, distribuci a kopec jiných nákladů, které mají vliv na celkovou marži.

apple-watch-cena-komponentov

Na obrázku můžete vidět cenu komponentů pro hodinky Apple Watch Sport 38 mm.

Zdroj: Startitup

Komentáře

Nahoru