Dnes vyšlo 15 článků

Víte, jaká hra je nejpopulárnější na YouTube?

Není pochyb o tom, že nejsledovanější videa na YouTube jsou hudební videoklipy. Dokážete si ale představit, jaká další videa sleduje takový průměrný uživatel? YouTube má hodně uživatelů mezi dospívajícími a z toho důvodu to často jsou různé vlogy a herní let’s playe. Jaké hry ale dospívající (a co si budeme povídat… občas i dospělí) uživatelé nejčastěji sldují?

Průzkum společnosti Newzoo se zaměřil na přesná čísla. Prozkoumali, jaká herní videa mají nejvíce zhlédnutí, a překvapili nás šokujícími výsledky. Přestože obecně jsou na YouTube opravdu nejsledovanější hudební klipy, z 20 videí, která měla v lednu letošního roku nejvíce zhlédnutí, tvořila 96,6 % herní videa.

A 41 procent z těch herních videí tvořila videa o Minecraftu. Je to oficiální, Minecraft je s 2,4 miliardami zhlédnutí (během ledna) nejpopulárnější hrou YouTube. Druhé místo obsadilo GTA s 790 miliony a bronzovou příčku drží FIFA s 368 miliony. Za Minecraftem tedy všichni znatelně zaostávají.

top_games

Je to už šest let, co byl Minecraft vydán, ale na atraktivitě rozhodně neztrácí. Jeho tvůrce si žije v domě za 70 miliard dolarů a ani YouTubeři, kteří ho natáčí, se určitě nemají špatně.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru