Dnes vyšlo 15 článků

Visa spouští program NFT, které považuje za novou formu obchodování

Visa spouští program NFT, které považuje za novou formu obchodování

Gigant kreditních karet Visa spustil program pro vytváření NFT ve snaze přivést malé podniky do digitální ekonomiky.

„Za poslední rok jsme viděli rychlý růst v ekosystému NFT,“ řekl Cuy Sheffield, šéf kryptoměn ve společnosti Visa. “Myslíme si, že NFT představují novou formu elektronického obchodování.” Myšlenka malého podniku se vyvíjí z tradičních „kamenných mom-and-pop obchodů“ a zahrnuje další nezávislé podniky s tvůrci a podnikateli, kteří chtějí budovat společnosti zaměřené na digitál a využívat nové nástroje, jako jsou NFT, řekl Sheffield.

Jednoletý program pro ponoření, Visa Creator Program, spojí globální kohortu tvůrců včetně umělců, hudebníků, módních návrhářů a filmařů, kteří budou schopni budovat své podnikání pomocí NFT. Neexistuje žádný „pevný limit“ na počet tvůrců pro první kohortu a všichni členové budou mít přístup ke klientům Visa a širší síti mentorů, poznamenal Sheffield.  “Velcí obchodníci a značky se každý den ptají, jak se mohou zapojit.” řekl Sheffield. „Věc, která je pro nás na NFT tak vzrušující, je to, že si myslíme, že to snižuje překážku vstupu pro lidi, aby vybudovali firmu a prodávali online.“

Kromě shromažďování NFT vybudovala společnost Visa svůj kryptotým a v prosinci 2021 spustila krypto poradenskou praxi, která má klientům a partnerům pomoci s orientací v NFT. „Myslíme si, že [NFT] jsou základním primitivním nástrojem, který může přetvořit obchod a vytvořit nové příležitosti,“ řekl Sheffield. „Ale stále je tu spousta otázek, jak se to vyvíjí? Které blockchainy použít? Jak se odlišujete? Jak oslovujete zákazníky? A tak se chceme od tvůrců naučit tolik, kolik si myslíme, že se oni mohou naučit od nás.“ Kromě tohoto programu hledá společnost vydávající kreditní karty další způsoby, jak zpřístupnit NFT pro spotřebitele k nákupu a přístupu. Existuje „řada iniciativ“, na kterých Visa pracuje, aby spotřebitelům usnadnila přístup do světa NFT.

 

Zdroj, foto: techcrunch.com 

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru