Dnes vyšlo 15 článků

Tisková zpráva: Visa Europe hlásí rekordní tržby

O 25 procent vzrostl meziročně v roce 2015 obrat Visa Europe. Prostřednictvím Visa Europe se zaplatí jedno euro z každých 5,70 eur, v České republice je to jedno euro z každých 12,50 eur.

LONDÝN/PRAHA, 26. ledna 2016 – Visa Europe dnes oznámila své historicky nejvyšší tržby ve výši 2,31 miliard eur (zhruba 62 miliard korun), což znamená meziroční nárůst o 25 procent (v období od července 2014 do června 2015). Náklady se čtvrtým rokem drží na téže úrovni a organizaci se podařilo vrátit svým akcionářům rekordních 739 milionů eur (necelých 20 miliard korun) ve formě vratek a společných investičních iniciativ.

Prostřednictvím asociace Visa Europe se nyní zaplatí jedno euro z každých 5,70 eur, jež se v Evropě utratí (v České republice je to jedno euro z každých 12,50 eur), a počet karet Visa vydaných v Evropě čítá 522 milionů, tedy více než jednu kartu na dospělou osobu.

Rok 2015 – rekordní rok pro Visu

„Nejnovější výroční zpráva ukazuje, že po finanční stránce šlo o náš nejúspěšnější rok vůbec, a to skutečně s výrazně lepšími výsledky. Současně se nám podařilo zajišťovat stoprocentní dostupnost našich systémů nepřetržitě po více než 100 měsíců a udržovat si důvěru díky rekordně nízké úrovni podvodů, tedy 5 centů z každých 100 zaplacených eur, tedy 0,044 % v období od července 2014 do června 2015. vedle toho byly neméně důležité investice do dalších vrstev kybernetické a datové bezpečnosti,“ uvedl Nicolas Huss, generální ředitel Visa Europe.

Předběžné pozitivní výsledky hlásí rovněž česká Visa Europe. „Očekáváme, že Visa Europe Česká republika naváže na výborná celoevropská čísla. Velmi zásadní je neustále rostoucí objem bezkontaktních karet, kde z celkového počtu transakcí u obchodníků placených Visa kartou, je více jako 65 procent bezkontaktních plateb,” doplnil Marcel Gajdoš, regionální manažer Visa Europe pro Českou republiku a Slovensko.

 

 

 

Rozmach bezkontaktního placení pokračuje

Bezkontaktní platby dosahují nevídaného růstu – v roce 2015 Visa Europe překonala hranici miliardy bezkontaktních transakcí za rok – a na významných trzích jako například ve Velké Británii rychle zastiňují hotovost.

„Rovněž jsme uvedli tokenizační službu, která nahrazuje citlivá data o účtech a zvyšuje bezpečnost digitálních plateb. Co je velmi důležité, transakce tak mohou probíhat na existující platební infrastruktuře. Nejprve tokenizace podpořila nově představenou službu Apple Pay v Británii a dále se má stát základem pro mnoho dalších platebních produktů a řešení v následujících měsících a letech,“ dodal Nicolas Huss, generální ředitel Visa Europe.

Počet bezkontaktních transakcí dosáhl v období od října 2014 do září 2015 výše 1,7 miliard. Ve Velké Británii dnes představují každou sedmou osobní transakci s kartou Visa (říjen 2015), zatímco o rok dříve šlo jen o každou pětadvacátou. Na tuzemském trhu spadá 7 z 10 transakcí u obchodníka na bezkontaktní platby a Česko tak patří mezi lídry v těchto bezkontaktních platbách v rámci celé Evropy.

Nastal čas, aby se Visa sloučila v jednu globální společnost

Asociace Visa Inc. a Visa Europe v listopadu 2015 oznámily, že se definitivně dohodly na převzetí Visy Europe společností Visa Inc., přičemž spojením vznikne jediná globální společnost. Transakce je nyní předmětem schvalovacích procedur ze strany regulátorů, dokončení se předpokládá ve třetím čtvrtletí fiskálního roku Visa Inc., tedy v období duben – červen 2016.

„Tato dohoda přinese členům značnou hodnotu, a to jak díky zaplacené ceně, tak vzhledem ke skutečnosti, že podle představenstva bude propojená Visa moci lépe sloužit potřebám a růstu zákazníků. Rovněž jsme si jisti, že asociace Visa Inc. je pevně odhodlaná dlouhodobě investovat do podnikání v Evropě a nadále ho rozvíjet,“ informoval předseda dozorčí rady Visa Europe Gary Hoffman.

„Visa Europe si vede neuvěřitelně dobře. Když se však na situaci podíváme z dlouhodobého hlediska a v kontextu prudce se měnícího prostředí, zvyšující se globalizace, čím dál intenzivnější regulace a konkurence, neexistuje vhodnější okamžik, kdy se spojit v jednu společnost.

Načasování je ideální, protože rozsah, rychlost na trhu a investice jsou zcela zásadní pro naši konkurenční výhodu. Integrace do jediného globálního podniku nám zajistí finanční sílu a takovou provozní velikost, abychom mohli urychlit příští generaci plateb napříč Evropou a budovat hlubší vztahy s našimi stávajícími i novými klienty. Díky této akvizici také Evropa získá silnější hlas na globální úrovni, aby mohla využít naší přední pozice na světě k rozvíjení vlastní budoucnosti.

Našim evropským klientům nabídneme lepší přístup ke globálním možnostem, technologiím a zdrojům. Rychlejší vývoj elektronických plateb bude utvářet budoucnost obchodu, přinášet hmatatelné výhody obchodníkům, jimž pomůže rozvíjet podnikání, a spotřebitelům umožní platit kdekoliv a kdykoliv si budou přát a z jakéhokoliv zařízení,“ uzavírá Nicolas Huss.

Poznámka pro redaktory:

Výroční zprávu Visa Europe 2015 najdete zde: https://annualreport.visaeurope.com/

Štítky:

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru