Tisková zpráva: Visa Europe Collab – nová šance pro startupy

Asociace Visa Europe spustila již dvě mezinárodní inovační centra v Londýně a Tel Avivu. Visa Europe Collab chce otevírat dveře nové generaci platebních služeb.

 

PRAHA, ČESKÁ REPUBLIKA, 3. června 2015 Inovační hub Visa Europe Collab byl vyvinut ve spolupráci s partnery z digitálního a finančně-technologického ekosystému. První hub funguje od 1. května v Londýně a druhý od minulého týdne (26. května) v izraelském Tel Avivu. Velmi záhy otevře Visa Europe Collab svou pobočku rovněž v Berlíně. Startupům a podnikatelům v technologiích nabízí informace, nástroje a kontakty, které jim umožní vyvíjet revoluční technologie a služby v oblasti plateb.

„Visa se nachází v jedinečné pozici, z níž může pomoci inovátorům rozvíjet jejich myšlenky a nápady,“ říká Steve Perry, zakladatel a spolutvůrce Visa Europe Collab. „Disponujeme padesáti lety zkušeností v daném odvětví a zároveň spolupracujeme s více než třemi tisíci členských bank a finančních institucí v Evropě. Prostřednictvím inovačního centra nyní vytváříme síť partnerů a komunitu, jež nám umožní nabízet mentoring, poradenství a zkušenosti startupům a podnikatelům. Tak aby zájemci mohli své nápady přenést z rýsovacího prkna do světa obchodu,“ doplňuje Perry.

Uplatnit se můžou i Češi

Široká škála partnerů Visa Europe Collab zahrnuje designovou agenturu Seren, Cass Business School i akcelerátor Digital Catapult. Šanci prosadit se mají i lokální startupy z jednotlivých trhů, na nichž Visa Europe působí. To znamená, že příležitost mají i čeští startupisté. „S tím jak se díky neustálému rozvoji smazávají hranice mezi tradičním fyzickým placením a online placením, potřebují naši zákazníci i partneři jednodušší přístup k našim technologiím,” vysvětluje David Brendl, manažer inovací Visa Europe.

„Vzhledem k potřebám českého trhu i českých zákazníků neustále rozvíjíme nové možnosti akceptačních řešení, která zjednoduší placení. Patří k nim již zavedené bezkontaktní platby, mPOS mobilní terminály nebo nové platební zařízení, jako jsou hodinky či náramky. Vedle toho poskytujeme nástroje, technologické komponenty a rozhraní pro programování aplikací API, které našim zákazníkům a partnerům umožňují rozvíjet jejich vlastní inovace podporující platby Visa v nových digitálních kanálech. Mohu potvrdit, že již nyní spolupracujeme s některými lokálními společnostmi. Za všechny zmíním třeba Nexperts,“ pokračuje Brendl.

Sídla Visa Europe Collab – Londýn, Tel Aviv a Berlín

Během prvního roku své existence plánuje Visa Europe Collab provést minimálně dvacet nápadů svým jedinečným inovačním „stodenním trychtýřem“ – od původního návrhu a ohodnocení přes marketingové testování, design až po „proof of concept“ (POC). Z dokončených POC budou ty nejlepší nové validované a komerčně životaschopné služby předány asociaci Visa, kde budou rozvíjeny v plně vyvinuté služby. Ty budou posléze nabídnuty členským bankám Visa, obchodníkům a spotřebitelům po celé Evropě.

Visa Europe Collab sídlí v Londýně s pobočkami v Tel Avivu a Berlíně. „Oblast finančních technologií nikdy v minulosti nebyla zajímavější. V současnosti se toho děje tolik – od technologií integrovaných v oblečení po virtuální realitu ovlivňující přístup spotřebitelů k platbám. Právě nyní je díky tomu ideální okamžik ke spuštění Collab,” vysvětluje Perry a dodává. „Jsme přesvědčeni, že budeme něco jako tmel, který spojí řadu různých aktérů – inovátorů, bank, prodejců, mobilních operátorů i orgánů státní správy – a že tato spolupráce povede k růstu ekosystému a nakonec i k nabídce těch nejlepších platebních služeb.“

Štítky: ,

Rádi bychom vám nabídli prostor pro vaše tiskové zprávy. Pokud chcete, abychom o vás dali vědět, případně o vaší slevové akci, pořádané konferenci, novém produktu a podobně, můžete nás kontaktovat na emailovou adresu redakce@objevit.cz.

Komentáře

Nahoru