Dnes vyšlo 15 článků

Virtuální sídlo má své výhody

Podnikáte v IT? Právě to je obor, v němž často není zapotřebí mít vlastní kancelář. Když děláte weby, programujete, živíte se jako grafik či správce sociálních sítí, můžete si pracovat odkudkoliv – z domova, kavárny, ze školy apod. Kancelář rozhodně není nutná, naopak by nejspíš bylo zbytečné se každý den někam trmácet a ztrácet tak čas. Jenže nějaké sídlo mít zapsané musíte a občas je potřeba se někde sejít se zákazníky. Jak z toho ven?

Řešením je virtuální sídlo. Jak už napovídá název, není skutečné. Figuruje pouze v papírech, jedná se o adresu, na niž vám chodí dopisy a kde je možné pořádat obchodní schůzky. Ve skutečnosti tam ale nemusíte každý den trávit 8 hodin.

Sídlo ve velkém městě je plus

Pokud si budete zařizovat virtuální sídlo, nejspíš to nebude v malém městě. Jejich poskytovatelé sídlí spíš ve větších centrech, jako jsou Praha, Brno či Ostrava. A v tom spočívá jedna z výhod. Sídlo společnosti Brno totiž působí daleko profesionálněji, než když oficiálně sídlíte v nějaké malé vesnici, již nikdo nezná.

computer-767776_640

Má to ještě jednu výhodu – například v Praze chodí kontroly opravdu zřídkakdy. Sídlí tady mnoho firem a úředníci nestíhají. A z toho plyne i negativní postoj finanční správy k firmám, co mají virtuální sídlo. Je na čase je naučit, že nejen únik před kontrolami může být důvodem ke zřízení virtuální adresy.

Na adrese máte sekretářku

V závislosti na tom, jaký balíček služeb si objednáte, můžete mít na adrese k dispozici i sekretářku, která se postará o administrativní služby. Korespondenční adresa je pak plně platná, poštu vám přeposílají. A někdy je dokonce možné si domluvit pronájem místnosti na adrese, abyste měli kde přijímat zákazníky. I malá zasedací místnost vypadá profesionálněji než schůzka u vás doma či někde venku v kavárně.

Virtuální sídlo je prostě a jednoduše způsob, jak si vybudovat profesionální image, aniž by vás to stálo tisíce korun měsíčně.

Foto: Pixabay/Lalmch

Komentáře

Nahoru