Virtuální server jako levná cesta k vlastní serverové svobodě

Virtuální server jako levná cesta k vlastní serverové svobodě

Poohlížíte se aktuálně po vlastním serverovém řešení? Pak vám nejspíše jako první vyvstalo na mysl pořízení vlastního serveru. Tím máme na mysli nákup zařízení, které bude fyzicky uloženo přímo u vás a vy se budete starat o jeho hladký chod. Ano, je pravdou, že jde o nekompromisní řešení. Přináší ale také spoustu faktorů, se kterými je nutno počítat. V prvé řadě si každý zájemce o vlastní serverové řešení musí uvědomit, že jde o finančně velmi náročnou cestu. 

Pořízení serveru je totiž nákladné. Nejde jen o nákup zařízení, které navíc poměrně rychle podléhá fyzickému i morálnímu opotřebení. Do úvahy je třeba zahrnout také náklady na vybudování potřebné infrastruktury, zaškolení pracovníků a následnou údržbu. Jakmile totiž server jednou spustíte, už se budete muset starat o jeho bezproblémový provoz. Neustále. To s sebou nutně nese i podstatné personální náklady. Z toho vyplývá jediné. Pořízení vlastního serveru je ve skutečnosti vhodné jen pro skutečně velké společnosti s obrovskými nároky, které jsou schopny zvýšené náklady absorbovat. Naopak pořizování serveru v případě malé firmy nebude dávat ve většině případů přílišný smysl. 

Jak z toho ven? Řešení je geniálně jednoduché. Nese název virtuální server. Jde o vyspělou cloudovou službu, kdy si uživatel výměnou za měsíční poplatek pronajme vyčleněnou porci výkonu od majitele serveru. Nemusíte se tedy starat o nic nepříjemného. To vše je na provozovateli serveru. Vy jen budete server využívat k tomu, co potřebujete nejvíce. To může být například provoz webových stránek nebo zajištění chodu důležitého firemního softwaru. Podobné virtuální datacentrum si může během chvíle pronajmou každý. Chybu rozhodně neuděláte u společnosti Faster CZ, která patří mezi přední poskytovatele virtuálního serveru. 

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru