Virtuální realitu můžete vyzkoušet i na YouTube a postačí vám k tomu headset za 60 korun

Technologický gigant Google přidává do mobilní appky YouTube kromě podpory 360° videa také interaktivní videa. Abyste mohli zažít virtuální realitu na YouTube, stačí telefon vložit do levného headsetu.

Jelikož jsou sety na virtuální realitu poměrně drahou záležitostí, ne každý si takový set pořídí. Pakliže se chcete ocitnout uprostřed videa a vyzkoušet technologii budoucnosti, nabízí se vám Google Cardboard. Investice se pohybuje v řádech desítek korun a každý majitel smartphonu může svůj chytrý telefon proměnit v headset podporující 360° a interaktivní videa.

22082159333_3e84cfef1d_b

Google Cardboard headset

Stačí kliknout a jste ve virtuální realitě

Doposud bylo možné prostřednictvím headsetu sledovat statická videa na YouTube. Nicméně, nedostali jste se dovnitř videa a nemohli jste se v nich otáčet. Google však své funkce vylepšuje a v aplikaci YouTube nabízí možnost přepnout se do režimu virtuální reality (split-screen).

JUMP_WT_660_WHT

Před několika týdny představila největší sociální síť Facebook 360° videa přímo v samotném prostředí. Byla to jen otázka času, než YouTube tuto funkci představí.

Ačkoliv headset pro virtuální realitu je vyrobený z krabice, poskytne vám skvělý zážitek z virtuální reality. Stačí si headset nasadit a můžete se dívat do všech směrů i stran. Obraz perfektně reaguje. Můžete se ocitnout například v rušné ulici New Yorku. Podívejte se na seznam VR videí na YouTube a určitě si vyberete.

Cardboard set je ve své podstatě krabice disponující dvojicí čoček a magnetem. Jakmile headset složíte, stačí do něj vložit smartphone a můžete proniknout do světa virtuální reality.

Zdroj / Foto: YouTube Blog

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru