Virtuální realita a létající auta jsou budoucnost, tvrdí Airbus

Společnost Airbus představuje koncept Pop.Up znázorňující budoucnost v dopravě i v životě jako takovém. Podle něj by se měl používat jednotný dopravní prostředek, tedy vozidlo, které by představovalo automobil, létající dron i vlak.  

Dopravní prostředek si objednáte prostřednictvím brýlí s rozšířenou či virtuální realitou, případně smartphonem s velkým displejem. Tento projekt pracuje s inteligentními transportními kapslemi, jež dokonale nahradí taxi službu i veřejnou dopravu. Z videa je zřejmé, že vozidla jsou modulární, a tak jedna a ta samá kapsle funguje jako létající dron i jako automobil jezdící po zemi. Airbus uvádí, že celý systém pohání umělá inteligence, která dokáže naplánovat bezproblémovou cestu bez dopravních kolon. Umělá inteligence dokonce vozidlu řekne, v jakém pruhu má jet.

Airbus spolupracuje s italskou designérskou společností Italdesign, která navrhla tvar vozidel pro automobilky jako Volkswagen, BMW či Alfa Romeo.

Projekt Pop.Up je elegantní myšlenka, u které je pravděpodobnější, že se objeví spíše ve videohře než v realitě.

Pop.Up_battery_system_copyright_Italdesign

Zdroj: The Verge

Pop.Up_copyright_Italdesign

Zdroj: The Verge

Pop.Up_copyright_Italdesign_1

Zdroj: The Verge

Pop.Up_copyright_Italdesign_2

Zdroj: The Verge

Pop.Up_interiors_layout_copyright_Italdesign

Zdroj: The Verge

Pop.Up_interiors_layout2_copyright_Italdesign

Zdroj: The Verge

Pop.Up_RREexteriors_04_copyright_Italdesign

Zdroj: The Verge

Pop.Up_RREexteriors_05_copyright_Italdesign

Zdroj: The Verge

Pop.Up_sensors_layout_copyright_Italdesign

Zdroj: The Verge

PopUp___02_copyright_Italdesign

Zdroj: The Verge

Zdroj: The Verge

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru