Virtuální operátor 21. století: Neláká vás na levné volání, ale na levný internet

Virtuální operátor 21. století: Neláká vás na levné volání, ale na levný internet

S virtuálními operátory se v poslední době roztrhl pytel. Nabízí vám volání, které je často daleko výhodnější než od našich prioritních operátorů. Ti jsou pak nuceni svoje ceny rovněž snižovat. Takže to má vlastně pozitivní účinek. Konkurence je nutná. Ale vyplatí se přejít k virtuálnímu operátorovi?

Většina virtuálních operátorů vás láká na levné volání. Buď máte levnou minutovou sazbu nebo volné minuty či po určité minutě volání zdarma. Takhle to chodí, není na tom nic zvláštního. Jinde vás lákají na smsky, protože přece jenom existují lidé, kteří se raději vyjadřují psanou formou.

V 21. století hraje prim mobilní internet

Ale něco tu pořád chybí. Žijeme přece v 21. století. Dnešní mladé generace jsou zvyklé být neustále online. To máte samý Facebook, WhatsApp, Snapchat, Instagram. Ke všemu potřebujete připojení k internetu. A bohužel jsme stále nedospěli do situace, kdy bychom všude měli k dispozici wifi. Je to krásná představa, ale než bude pokryta celá planeta, potrvá to ještě dlouho. Jestli to vůbec někdy bude. Když někde nemají zatím ani 3G.

Nicméně mít mobilní internet vám dneska hodně ulehčuje život. Kdykoliv si můžete cokoliv vyhledat, okamžitě nahrávat fotky, zálohovat data do cloudu a tak dále. Vlastně dokonce ušetříte. Nemusíte si s přáteli volat přes mobilního operátora, ale online – třeba přes Viber. Stejně tak je tomu se zprávami. Zapomeňte na smsky, máme tu všelijaké možné komunikační aplikace – od WhatsAppu po Facebook Messenger.

Český telekomunikační úřad v září uvedl, že je na českém trhu téměř 80 virtuálních operátorů. Nemůžete vědět o všech, to je jasné. Některé mají lepší reklamu a jiné ne, takže se těžko dostanou do našeho povědomí.

Pak se nikdy nemusíme dozvědět o takových operátorech, jako je třeba NWT mobil. Tento mobilní operátor vám sice nabízí výhodné volání ve třech balíčcích (bez paušálu, s paušálem a voláním rodině a přátelům v síti zdarma, 120 volných minut za 190 Kč měsíčně), ale o to nám až tolik nejde. Mluvili jsme o dnešní generaci, která potřebuje být neustále online. A NWT Mobil jim to umožní. Jejich prioritou je totiž levný mobilní internet.

Můžete si vybrat rovnou ze čtyř balíčků podle toho, kolik internetu měsíčně potřebujete. Maximální rychlost stahování (8 Mbit/s) a odesílání (4 Mbit/s) jsou pořád stejné. Liší se ale datový limit a cena. V prvním balíčku to začíná na 200 MB za 125 Kč měsíčně. To by ale digitální generaci rozhodně nestačilo, hodí se spíš pro příležitostné uživatele mobilního internetu. 1 GB za 250 Kč měsíčně už zní líp. A 3 GB za 450 Kč ve třetím balíčku už jsou opravdu slušné. Kromě toho si můžete objednat i data bez balíčku. Za 30 Kč denně máte 30 MB.

A mimochodem NWT mobil není jen o mobilním internetu. Nabízí vám také internet na doma. Můžete si rovněž vybrat ze tří balíčků, ve kterých se liší rychlost stahování a odesílání dat i cena.

Virtuální operátoři nabízí výhodnější ceny než ti naši staří známí. O tom nemá cenu diskutovat. Na výše uvedeném příkladu jsme se mohli přesvědčit, že je to tak nejen u volání, ale i u mobilního internetu.

Komentáře

Nahoru