Dnes vyšlo 15 článků

VIRAL: Záchranáři s drsnou videokampaní válcují internet

Chodci nejsou nesmrtelní, mnohdy jsou nepozorní a nevšímají si dopravního provozu kolem sebe, což pro ně může mít i fatální následky. Asociace Záchranný kruh spustila kampaň zaměřenou právě na bezpečnost chodců. Spoty zveřejněné na sociální síti Facebook získaly už přes 2 miliony zhlédnutí, a to během pouhého jednoho měsíce.

„Opravdu jsme překvapeni, takový zájem jsme nečekali. Nejvíce nás těší, že lidé více sledují instruktážní videa, která jim vysvětlují chyby a nabízí řešení,“ řekl pro iDNES.cz výkonný manažer asociace Lukáš Hutta.

Instruktážní videa a emotivní videoklipy režíroval Jiří Studnička. V jednom spotu je vidět mladík se sluchátky na uších, který nevnímá okolní dění. Hlasitá hudba znějící v uších se pro něj stala smrtelná, protože začal na přechodu přecházet bez ohlédnutí. Ačkoliv jsou videa trochu drsná, vtáhnou diváka dokonale do děje, a tak si uvědomí, že těmto chybám by se měl jako chodec na ulici vyvarovat, protože pro něj mohou mít tragický konec.

Zajímavostí je, že videokampaň je založena na případech z reálného života, a tak asociace zdokumentovala pouze to, co se opravdu děje dnes a denně.

Asociace se pustila do natáčení videí kvůli alarmujícímu se počtu nehod, kvůli kterým chodci umírají. V loňském roce o život na silnici přišlo 111 chodců, přičemž v 90 případech za nehodu mohl řidič vozidla a v 21 případech samotný chodec. Mezi lidmi kolují různé mýty, například že chodci mají na přechodu absolutní přednost, což však není pravda.

„Chceme ukázat nejčastější chyby, lidé si musí dávat pozor. I dospělí si musí uvědomit, že jsou vzorem pro své děti, a proto apelujeme i na ně,“ dodal Hutta.

Všechna videa můžete zhlédnout buď na YouTube nebo na Facebooku.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru