VIRAL: Nike bude vyrábět sportovní hidžáb pro ženy

Nike oznámil, že bude od příštího roku vyrábět sportovní hidžáb pro muslimské ženy. Toto prohlášení samozřejmě zvedlo vlnu různých názorů, které jsou ventilovány jak jinak než na internetu.

Sportovní hidžáby sice nejsou žádnou velkou novinkou, ale Nike je první velkou značkou, která se nebojácně pustila do jejich výroby. Hidžáby od Nike budou z lehké látky s malými dírkami, aby byly dobře prodyšné.

hijab

Ohlasy jsou veskrze pozitivní. Například tato paní si stěžuje, že je to příšerné, protože doposud používala hidžáb jako výmluvu, proč nemůže běhat. :-)

hend_amry

Přesto se najdou kritické názory. Prý se vždycky místo hidžábu nosily šály a šátky, takže tohle je jen zbytečný výmysl. Někteří si dělají starosti, zda budou muslimky nosit hidžáb s logem Nike. Na to ale značka myslela.

Hidžáb navrhla atletka Zahra Lari ze Spojených arabských emirátů, na MDŽ zveřejnila fotku v něm a jak vidíte, logo není vidět. Drobný symbol se skrývá nad levým uchem.

hidzab

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru