VIRAL: Nebezpečné přistání letadla v Praze. Cestující přežili svou smrt

V úterý 4. října 2016 cestující nízkonákladové letecké společnosti Air Horizont zažili nebezpečné přistání na Letišti Václava Havla v Praze. Boeing 737, který letěl z Neapole do Prahy, klesal v intenzivním dešti a při silném nárazovém větru k ranveji. Nicméně před dosednutím na zem se rozkolísal, přičemž jeho křídla se téměř dotkla přistávací plochy. Pilot se rozhodl s letounem opět vzletět do vzduchu a přistát až napodruhé. Celou událost můžete zhlédnout na amatérském videu, které se po zveřejnění stalo virální.

„To řízení bylo váhavé a letadlo letělo dost pomalu. Posádka podle mě byla málo zkušená,“ řekl Stanislav Fiala, pilot Českých aerolinií, pro server Aktuálně.cz. „Pilot si má včas uvědomit, že musí letadlo znovu zvednout.“

letadlo-boeing-737

Zdroj: YouTube

Ale při druhém pokusu se podařilo posádce bezpečně přistát, ale cestující přežili svou vlastní smrt, neboť případná havárie by měla fatální následky. Amatérské video získalo během šesti dní přes 2,5 milionů zhlédnutí na YouTube.

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru