VIRAL: Masáž srdce bez lidské síly? Automatický systém CPR zachrání lidské životy a pomůže zdravotníkům

Dobrá zpráva pro všechny kardiaky i zdravotnický personál. Tento automatický CPR systém se z prozaického důvodu stal na internetu virálním. Zajímá miliony lidí. A není divu – zachraňuje životy a zároveň ulehčuju práci zdravotníkům a lékařům, kteří se pak mohou soustředit na další věci než na primární podporu životních funkcí.

Kompresní přístroj je samozřejmě velice kvalitní zařízení a různé variace nabízí už více firem. První prototyp pochází od společnosti Michigan Instruments, dále na obdobném principu pracuje LUCAS. Od předchozích dvou se odlišuje ZOLL AutoPulse, který má vlastní baterii a stáhne se sám kolem těla pacienta. Systémy zaručují, že se krev okysličí a dostane do mozku, k jehož nevratnému poškození může dojít, pokud dojde k zástavě dechu.

Funkčnost přenosného zařízení Life Band AutoPulse posuďte sami:

Zbývá tedy potřebný čas na organizaci a ve velké míře se snižuje chaotičnost práce kolem pacienta. Také nelze upřít obdiv zdravotnickému personálu, neboť masáž srdce je velice náročná i fyzicky. Opravdu oceňujeme jejich pracovní nasazení, kdy tato masáž trvá leckdy i desítky minut a personál se musí střídat. Nám nezbývá jen doufat, že se přístroj v dohledné budoucnosti dostane i do České republiky.

Podívejte se i na další ilustrační video:

Zdroje: Daily motion.com, BusinessInsider.com, Zoll.com, Resuscitationcentral.com, YouTube.com

Komentáře

Nahoru