VIRAL: Kaufland zaměstnal pokladní s vytetovaným hákovým křížem na ruce. Internet se baví na účet řetězce

Uživatelé na sociálních sítích si vzali na paškál obchodní řetězec Kaufland kvůli jedné fotografii, která se objevila na internetu. Jeden ze zákazníků v obchodu v pražské Michli natočil pokladní s vytetovaným hákovým křížem na předloktí. Vedení Kauflandu se rozhodlo brigádnici okamžitě propustit.  

Pokladní měla na předloktí kromě hákového kříže vytetované také další symboly nacistického Německa, například muže se vztyčenou pravicí či bránu podobající se vjezdu do koncentračního tábora.

18057880_10154567972326724_3591434065627548667_n

Zdroj: Facebook

„Mně se to nelíbilo, a tak jsem jí hned něco řekl. Chtěl jsem to řešit, ale ona dělala, že jako o nic nejde,“ řekl autor videa pro server eXtra.cz.

Obchod, ve kterém pokladní prodávala, se nachází v ulici zvané U Plynárny, přičemž uživatelé ironicky komentují příspěvek vzhledem k tomuto názvu. Dokonce se někteří odkazují na slogan: „Z lásky k Česku.“

Vedení Kauflandu se k této situaci vyjádřilo až dnes v dopoledních hodinách, přestože se video na Facebooku objevilo už včera odpoledne. Nicméně pracovní doba social media týmu či tiskového oddělení je od 08:00 do 17:00. O první příspěvek s pokladní s hákovým křížem se uživatel podělil okolo 16:00 hodin, potom se objevil u dalších uživatelé okolo 17:00 hodin a dále se tohoto tématu chytly stránky jako Česká soda či eXtra.cz.

Zjevně Kaufland nemá krizový plán, když něco takového zůstalo z jejich strany bez povšimnutí po celý den. Reakce na situaci byla zveřejněna až dnes v 09:45.

kaufland stanovisko

Zdroj: Facebook

Podívejte se na ironické reakce uživatelů

kaufland01

Zdroj: Facebook

kaufland02

Zdroj: Facebook

kaufland03

Zdroj: Facebook

kaufland04

Zdroj: Facebook

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru