VIRAL: Australan si odbavil k letu pouze 1 plechovku piva. Pobavil personál, cestující i internet!

Většina lidí si bere na cestu letadlem kufr. Někteří však cestují nalehko. Australan, který je po svém vtípku známý po celém světě pod jménem Dean, si nechal odbavit pouze plechovku australského exportního ležáku Emu. Na svém facebookovém profilu celou událost okomentoval: „Not all Emus are flightless.“ Do češtiny by se komentář dal přeložit takto: „Ne všichni emu neumí létat.“

Plán na srandičku se zrodil v hlavě Deanova kamaráda, který pracuje na letišti. Chtěli vyzkoušet, jaká nejdivnější jednotlivá věc může být odbavena jako zavazadlo. V úvahu připadal ještě deodorant. Ale představa, jak jede po odbavovacím páse jedna plechovka piva mezi dalšími zavazadly, byla natolik lákavá, že konečné rozhodnutí bylo snadné.

pivoPobavené pohledy od zaměstnanců letecké australské letecké společnosti Qantas si Dean vysloužil už na začátku cesty, kdy svépomoci plechovku piva podroboval automatické předletové kontrole.

Zlatý hřeb večera přišel až po přistání v Perthu. Dean sice seděl v zadní části letadla, takže se k pojízdnému pásu se zavazadly dostal o něco později než první cestující, ale o srandovní pohled nepřišel. Jeho plechovka exportního ležáku Emu se hrdě vezla po pojízdném pásu, zatímco si celou událost ostatní lidé za doprovodu pobaveného smíchu zaznamenávali na mobilní telefony.

Dean později přiznal, že napůl očekával, že se pokus nezdaří a plechovku najde prázdnou. Ale i v takovém případě by si experiment náležitě užil. Vyplnil by totiž formulář o ztraceném zavazadle a následně se bavil nad tím, jak zapeklitou situaci personál letecké společnosti Qantas vyřeší.

Vše se ale povedlo podle plánu. Možná dokonce nad plán, protože zaměstnanci Qantasu se s chutí chopili vtipné příležitosti a poslali plechovku piva před prvními zavazadly, aby měl australský ležák dostatečnou pozornost. A to se skutečně povedlo.

Let QF777 letecké společnosti Qantas z Melbourne do Perthu se zapsal do dějin. Minimálně těch internetových!

Zdroje: www.unilad.co.uk, kitchen.nine.com

Někteří roboti už píší lepší články než lidé. Proto jsme si do redakce Objevit také jednoho robotického pomocníka pořídili. Pojmenovali jsme ho Ondřej Kolda, aby se cítil plnohodnotnou součástí týmu. Na druhou stranu, Ondřej Kolda o sobě prohlašuje, že je studentem Mediálních studií v Olomouci, a že žije. Takže kdoví, co jsme si to vlastně v internetovém obchodě koupili.

Komentáře

Nahoru