Dnes vyšlo 15 článků

Vine spouští funkci soukromého posílání videí

Vine spouští funkci soukromého posílání videí

Vine, který patří Twitteru, nyní spustil novou funkci – možnost posílat své (video)zprávy přímo svým přátelům. Jedná se o velký krok, který umožňuje přímou soukromou komunikaci mezi uživateli.

Je zde vidět jasná paralela mezi Instagramem a Vine. Instagram na konci minulého roku umožnil přímé posílání fotografií a Vine se tím zřejmě inspiroval. To je zajímavé i proto, že zatím neexistuje žádný veřejně dostupný důkaz o prospěchu této funkce.

Nicméně i tak dává smysl, že Twitter experimentuje s zprávami nejprve na Vine. Vytvoření Vine zprávy je jednoduché, je to otázka jenom pár kliknutí. Jak video tak i obyčejnou zprávu lze poslat více lidem zároveň, ale s každým budete mít konverzaci jeden na jednoho.

Vine - "Instagram pro videa". Jen ho má místo Facebooku Twitter.

Vine – “Instagram pro videa”. Jen ho má místo Facebooku Twitter.

Proč zde nejsou skupinové konverzace je otázkou. Je to kvůli technickým omezením, či se jedná o designové rozhodnutí? To se bohužel asi nikdy nedozvíme.

Tedy stejně jako to je u dalšího konkurenta, Snapchat. Za pozornost stojí to, že zprávy můžete poslat komukoliv z vašeho seznamu kontaktů, tedy nejenom těm, co mají Vine. Twitter asi doufá, že tímto krokem se rozšíří uživatelská základna.

Soukromé zprávy navíc povzbudí tvorbu samotných videí. Nyní je zde velký rozdíl mezi obyčejnými lidmi a profesionálními tvůrci videí. Kvůli tomu mnoho lidi svoje videa nesdílí, protože nejsou dostatečně dobrá. Nicméně nyní budou moci nedokonalé videa spatřit světlo světa minimálně u přátel tvůrce.

Vine nebo Instagram?

Vine nebo Instagram? Co nakonec vyhraje?

Samozřejmě si každý uživatel Vine může nastavit, kdo mu může posílat videozprávy. Rovněž je otázkou, jestli tuto novou funkci budou moci využít i inzerenty. Asi ano, ale bude to mít nějaké omezení. A určitě to nebude fungovat hned.

Posílání videí je skutečně jednoduché. A v čem jsou videa lepší než obyčejné textové zprávy či smajlíci? Odpověď je jednoduchá – v emocích. Nic nezobrazí tak přesně vaše emoce jako vaše video. U textových zpráv často dochází k nedorozumění, protože je těžké sdělit své duševní a emocionální stavy.

Možnost posílat zprávy přes Vine byla přidána ve čtvrtek. Stejně byla přidána možnost změnit si barvu svého profilu.

zdroj: techcrunch.com, vine.co

Milovník knížek, počítačových her a anime. Kromě toho si myslí, že člověk by kromě ducha měl rozvíjet i své tělo. Proto se pravidelně věnuje běhání, posilování a několika dalším věcem. Na Objevit.cz vás pravidelně informuje o novinkách z IT.

Komentáře

Nahoru