Vine oslavuje první #GravityDay

Vine oslavuje první #GravityDay

V dnešní digitální době už se neslaví dortem, ale stylově – digitálně. A digitálně se slaví i dnešní den gravitace. Lidé vzdávají hold Newtonovi a jeho ikonickému jablku pomocí videí na Vine. Jen si to jablko všichni nenechávají padat na hlavu…

Stejně jako má svůj den Pi – připadá na 14. března (protože Pi začíná 3,14), má od dnešního dne svůj den i gravitace. V General Electric totiž dnes začali oslavovat první světový #GravityDay. A proč připadl právě na 8. září? Pokud si z hodin fyziky moc nepamatujete, připomeneme vám to. Rozhodlo se tak na základě gravitačního zrychlení 9,8 m/s2. A jaký může být lepší způsob oslavy než oslavit to s nejvíce kultovním gravitačním objektem – Newtonovým jablkem.

Big Buck Bunny

Pokud se chcete připojit na Vine k oslavě, je to jednoduché: Stačí vzít jablko a nějakého dobrého přítele. (Některá vide však vypadají efektně i bez přítele – jak můžete vidět v posledním příkladu videa níže.) Začněte tím, že natočíte, jak chytáte padající jablko. Přidejte něco kreativního, co vás napadne, a záběr ukončete tím, že jablko upustíte dolů, takže jej může chytit zase další osoba.

General Electric s videi na Vine již odstartovali. Podívejte se na ně přes hashtag #GravityDay – ty nejlepší videa přibývaly a budou přibývat po celý víkend.

 

Zdroj: Mashable

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru