Vine končí a lidem to vadí

Znáte Vine? Je to sociální síť postavená na krátkých vtipných videích. Můžete přidávat svoje vlastní záběry, sledovat ostatní a sdílet jejich práci. I v Česku se najde dost lidí, kteří Vine zbožňují a včerejší zpráva je dost naštvala. Vine končí.

Vine byl před čtyřmi lety koupen Twitterem. Bohužel se už v minulosti objevily zprávy, že aby se vyhnuli ztrátám, museli by propustit asi 350 lidí. Včera večer na Medium.com napsali, že v brzkých měsících raději úplně skončí. Zatím se nic radikálního neděje, web je stále dostupný a lidé mají šanci si stáhnout a uložit své Viny. Na změny v aplikaci a webových stránkách prý budou všichni uživatelé včas upozorněni.

vine

Uživatelé Vine z toho moc šťastní nejsou

Proč k tomu došlo?

Jedna z teorií říká, že Vine byl zabit Instagramem, když služba nasadila možnost natáčení videí. Když k tomu připočítáme ještě Snapchat, Vine prostě nemá šanci. Největší hvězdy, které začínaly na Vine, se navíc začaly přesouvat na výnosnější sítě, jako je YouTube a Facebook. Ty mají víc uživatelů, a tak vydělají více peněz.

Takhle na zprávu reagoval Rus Yusupov, zakladatel Vine.

rus

 

Jako potenciální kupec Vine se už přihlásil Pornhub. Myslí si, že šestivteřinové porno (to je maximální délka Vine) by mohlo být v dnešním uspěchaném světě novým hitem.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru