Dnes vyšlo 15 článků

Viditelně pokrokový Apple iPad třetí generace: Co nám nabízí?

Viditelně pokrokový Apple iPad třetí generace: Co nám nabízí?

Do českých obchodů oficiálně dorazila již třetí generace legendárního jablečného tabletu iPad. Novinka nabízí fantastický, superjemný Retina displej, pětimegapixelový fotoaparát iSight či nový čip A5X. V oficiálním internetovém obchodu Applu si smí jeden zákazník zakoupit maximálně dva přístroje. Co nám novinka nabízí?

Nejlevnější iPad s Wi-Fi a 16GB pamětí se v českých obchodech prodává za 12 290 Kč, nejvybavenější verze s kapacitou 64 GB, Wi-Fi a 4G modulem pak za 19 890 Kč. Jako obvykle se tablet prodává ve dvou barevných provedeních – v bílé a černé barvě.

Ve světě zatím novinka od Applu slaví veliký úspěch. Za necelý týden se prodalo více jak tři milióny zařízení a jedná se tak o nejsilnější start iPadu v celé jeho historii.

Retina displej

Jedná se o zatím nejlepší displej na mobilním zařízení. Retina displej nového iPadu má rozlišení 2048 x 1536, což představuje čtyřnásobný nárůst pixelů oproti předchozímu iPadu a celých milion pixelů navíc oproti HD televizi. Pixely jsou u sebe tak blízko, že je ani při běžném pohledu nedokážete jednotlivě rozlišit.

Při úhlopříčce 9,7 “ to představuje hustotu pixelů 264 ppi (počet pixelů na palec). Jedná se sice o menší hustotu, než je třeba u iPhonu 4S, ale vzhledem k tomu, že si tablet z důvodu větší úhlopříčky držíte dále od obličeje, je daná hustota srovnatelná. Za zmínku určitě stojí i zvýšený kontrast a širší barevná paleta. Barvy nejsou jenom jasnější a výraznější, ale hlavně přesnější.

Vylepšený displej se čtyřnásobným počtem pixelů je zkonstruován zcela novým způsobem. Každý pixel totiž dostává několik signálů, na jejichž základě se rozsvěcí. Vzhledem k velké hustotě řídících signálů by se lehce mohlo stát, že by se displej nechoval zrovna optimálně a barvy by se mohly zdát zkreslené a obrázky neostré. Apple však tento problém vyřešil a vytvořil dvě hladiny – na jedné hladině jsou pixely, na druhé pak řídící signály.

Vylepšený čip

Nenechte se zmást hardwarovými specifikacemi nového iPadu. Nová generace sice přináší vylepšený čip A5X, který však svou sílu plně vynaloží pro potřeby Retina displeje a generování obsahu ve vysokém rozlišení. Musíte si uvědomit, že tento čip řídí čtyřikrát více pixelů než v iPadu 2 – i přesto však nabízí stejně plynulé ovládání a nabízí i úžasnou výdrž deset hodin na jedno nabití.

Fotoaparát iSight

Pětimegapixelový fotoaparát iSight je vybaven snímačem se zadním osvětlením, který perfektně zachycuje obraz jak při plném slunečním světle, tak i v šeru. Nabízí automatické ostření a nastavení expozice klepnutím na displej. Využít můžete i funkci rozponávání tváří, která automaticky vyváží zaostření a expozici až mezi deset tváří. Užívat si můžete i nahrávání HD videa v plném rozlišení 1080p.

Možná by někdo mohl namítnou, že pětimegapixelový fotoaparát má dnes již každý běžný mobilní telefon. Počet megapixelů však není jediným kritériem, které určuje kvalitu fotek. Velmi důležitá je také optika fotoaparátu, obrazový procesor či použitý software pro zpracování obrazu.

Nový pětičlenný objektiv iPadu účinně zachycuje světlo a vytváří celkově ostřejší obraz. Fotoaparát také obsahuje hybridní infračervený filtr, který blokuje nežádoucí infračervené světlo.

Nám momentálně nezbývá nic jiného než se těšit až se nám nová generace iPadu dostane pod ruce, aby jsme vám mohli přinést podrobnou recenzi! Pro nedočkavce nabízíme alespoň odkaz na zajímavé video, na kterém je nový iPad rozebrán.

Zdroj: Apple.com

Komentáře

Nahoru