Videonávod pro všechny Pražáky: Jak získat doživotní tramvajenku?

Následující video je jen jasným důkazem toho, že Češi jsou schopní vymyslet zlepšovák prakticky na cokoliv. Jsme přeborníci v tom, jak obcházet pravidla – třeba zařídit si takovou doživotní tramvajenku v podstatě není žádný problém. S tímhle názorným videonávodem, který teď koluje po internetu, to zvládnete i vy. Za deset sekund. A za čtyřicet korun.

Zapřemýšlejte. Buď si můžete koupit OpenCard, která na rok stojí 6100 Kč, a můžete ji používat v tramvaji, na slevy, v knihovně, či k parkování. Za rok si koupíte novou. Nebo investujete 1280 Kč do PragueCard, která je sice primárně určená cizincům a platí jen na dva dny, ale vy ji s malým trikem můžete používat mnohem déle. A taky to není karta jen na MHD. Zaručí vám i bezplatný vstup do některých památek, slevy na různé plavby, exkurze, představení a restaurace.

Kromě počáteční investice do karty už potřebujete jenom čistič oken Mr. Muscle Max od výrobce SC Johnson, který seženete zhruba za 40 Kč. S ním totiž jednoduše smažete datum, od kterého karta platí. A napíšete nové. Pořád dokola, dokud budou PragueCard existovat. Nemusíte se vůbec ničeho bát, protože karta v sobě nemá zakódovaného nic, podle čeho by vás v MHD mohli odhalit. Vážně to takhle jednoduše funguje.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru