Videohry patří na olympiádu, vyslovil se tvůrce World of Warcraft

Videohry jako sport? Asi jako šachy. Pokud bychom posuzovali obě disciplíny podle viditelné fyzické námahy, neměly by jedinou šanci. A přece se najdou lidé, kteří bojují za to, aby se olympijská klání pořádala za herními klávesnicemi.

“Videohry mají prostor k tomu, aby se staly divácky úspěšným sportem,” řekl Rob Pardo, tvůrce jedné z nejpopulárnějších her, World of Warcraft. A jeho argument? Videohry jsou prý vizuálně atraktivní pro široký okruh diváků.

Sport jako fyzická aktivita

Pardo také upozornil na to, že pojem „sport“ nelze jednoznačně definovat. Pokud by se prý jednalo o vynaloženou fyzickou aktivitu, již nyní se v repertoáru olympijských her nacházejí sporty, které jsou spíše rozporuplné. Profesionální hráči videoher musí vedle toho prokázat bleskové vyhodnocení situace a velmi rychlé reflexy.

fantasy-mmorpg-mmo-games-world-of-warcraft-lich-king-battle-screenshot

Hraní videoher nevykazuje viditelnou fyzickou námahu

Chicagská univerzita navíc nedávno dospěla k závěru, že hraní her je sport jako každý jiný. Přidat videohry mezi disciplíny olympijských her tak není úplně nerealizovatelné, v nejbližších ročnících je tam však zcela jistě neuvidíme. Právě díky na pohled neviditelné fyzické námaze, kterou by podle Mezinárodního olympijského výboru měli hráči vykazovat. Z toho důvodu nejsou na olympiádě ani ony zmiňované šachy.

Co myslíte, patří videohry zařadit mezi olympijské disciplíny?

Zdroj: ceskatelevize.cz, Foto: hdwallpapers.in, mmogames.com

Studentka informatiky, občasná copywriterka, milovnice čokolády. Mezi její zájmy patří on-line marketing, sociální sítě a psaní článků. Na jejím Pinterestu najdete přes 900 fotek, což je pro ni stále málo.

Komentáře

Nahoru