Dnes vyšlo 15 článků

VIDEO: Windows 9 – prý nás čeká menu jako v sedmičkách

Microsoft už představil svou novou nabídku Start začátkem roku. Nicméně díky nedávnému úniku Windows 9 to můžeme vidět daleko podrobněji. Na německém webu WinFuture zveřejnili dvouminutové video, které ukazuje, jak bude v následující hlavní verzi systému Windows vypadat právě nabídka Start. Jak se dá očekávat, je velmi podobná stylu osmiček. Nicméně Microsoft si vzal k srdci i nespokojené zákazníky, takže zde vidíme rovněž souvislost se staršími sedmičkami.

Nová nabídka Start se skládá ze dvou částí. Na levé straně je tradiční seznam aplikací. Napravo jsou ale moderní aplikace, které využívají dlaždice. Možnost zamknutí nebo odhlášení se z počítače se nám přesunula úplně vlevo nahoru, kde vidíte svůj účet, na který jste přihlášený.

Když do nabídky Start připnete nové aplikace, nabídka se rozšíří. Samozřejmě můžete měnit velikost dlaždic.  Jinak snad není co dodat. Je to totiž velmi brzký pohled na Windows 9, takže můžeme očekávat ještě velké změny.

start-with-live-tiles

Nabídka je širší, když v ní máte víc dlaždic

Navíc o pár dní později WinFuture publikoval nové video, které ukazuje nabídku Start bez živých dlaždic. Takže čemu věřit? Těžko říct, jak to nakonec bude. Představu si ale z těchto snímků udělat můžete.

start-without-live-tiles

Možná tam ale žádné dlaždice vůbec nebudou

Komentáře

Nahoru