VIDEO: Vyřešit největší Rubikovu kostku na světě trvalo 7 a půl hodiny

Jistě si Rubikovu kostku pamatujete z dětství. Už ta naše klasická kostka nám dala pořádně zabrat, a vydrželi jsme ji řešit hodiny. Ale jak dlouho bysme asi řešili tu největší na světě? Tato kostka se totiž skládá z krychle 17x17x17. Konečně byla vyřešena, a to za 7 a půl hodiny. Podívejte se na video, kde můžete vidět postup řešení krok za krokem.

Největší Rubikova kostka na světě byla vyřešena, a to za 7 a půl hodiny. Tato kostka se skládá z krychle 17x17x17, a byla vyrobena na objednávku Oscara Van Deventera. Nabízí celkem 6,69 * 10 ^ 1054 řešení, a proto je čas, za který byla vyřešena, až obdivuhodný.

Řešení trvalo 7 a půl hodiny

Nadšenec Kenneth Brandon tvrdí, že nejlepším způsobem řešení je „metoda redukce“, které spočívá ve vyřešení centra a následným řešením okrajů kostky. Tato metoda mu trvala sedm a půl hodiny. Brandon doporučuje zhlédnout 6-ti minutový přehled řešení, 7 a půl hodinové video by mohlo některé jedince uspat.

zdroj: theverge.com

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru