VIDEO: V reklamě nechají zemřít celou třídu dětí

Můžete lidem stokrát vysvětlovat, ať jezdí pomalu, a stejně budou jezdit rychle. Určitě to sami dobře znáte i z jiných příkladů než rychle jízdy. Určité věci nám vštěpují do hlavy od malička a my je pak přesto porušujeme. Myslíte, že by pomohlo, kdyby nám je předhodili nějakým drastičtějším způsobem? V Irsku to aspoň zkouší.

Rozhodli se upozornit na to, že od roku 2000 u nich bylo v důsledku nepřiměřené rychlosti zabito 28 dětí ze základních škol. Tato informace také na konci videa zazní. A věřte, že poté, co zhlédnete třídu dětí rozmáčknutých na placku, si ji rozhodně zapamatujete.

„Chtěl bych v této speciální reklamě apelovat na mnoho mladých lidí. V příštích několika letech budou dělat své řidičské zkoušky a je důležité aby si uvědomili, že i 5% nárůst vaší průměrné rychlosti může o 20 % zvýšit úmrtnost na našich silnicích. Je to šokující statistika a doufám, že si díky této nové reklamě lidé dvakrát rozmyslí, než rychlost překročí,“ uvedl severoirský ministr Mark H. Durkan.

Když reklamu poprvé viděl plný sál diváků, na konci zůstalo hrobové ticho. Durkan byl s tímhle výsledkem spokojený, protože mu dal naději, že by mohl pomoci snížit počet úmrtí na silnicích. V televizi UTV byla reklama poprvé uvedena 16. června v 21:25. A reakce jsou různé. I na sociálních sítích.

Evropské problémy jsou ve srovnání s africkými docela nicotné.

Evropské problémy jsou ve srovnání s africkými docela nicotné.

nechutne

Je to nechutné? Ale lidé si potřebují uvědomit, že je to nechutné!

A co myslíte vy? Pomůže tahle drastická reklama k tomu, že si to lidé konečně zapamatují?

Zdroj: First to know

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru