VIDEO: V Dubaji jezdí nejrychlejší policejní auto

Ve městě Dubaj, které je poseté luxusními hotelovými komplexy, nevídanými mrakodrapy a exkluzivními vozidly, jezdí dokonce nejrychlejší policejní auto na světě. Tamní policie se tak dostala do Guinessovy knihy rekordů.

Aby policie udržela krok s bohatými podnikateli, kteří si pořizují sportovní vozidla s nepřiměřenou rychlostí, rozhodla se investovat do jednoho z nejsilnějších automobilu na planetě: Bugatti Veyron. Policejní automobil, pod jehož kapotou se skrývá 1 000 koní, je schopen vyvinout rychlost až 40 kilometrů za hodinu.

Bugatti Veyron dokáže z 0 na 100 kilometrů za hodinu zrychlit za pouhých 2,5 sekundy, a tak snadno doženou jakéhokoliv prchajícího zločince. Policie za tento automobil zaplatila 1,6 milionů dolarů. Ale to není jediné sportovní vozidlo, které dubajská policie vlastní. V její flotile najdete také Aston Martin One-77, McLaren MP4-12C, Nissan GT-R či Porsche 918 a Ferrari FF.

Zdroj: Guinness World Records

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru