Dnes vyšlo 15 článků

VIDEO: Spiderman rozdával jídlo lidem bez domova!

Myšlenka super hrdinů nemusí být jen komerční americký film, ale může posloužit dobré věci. Přesně to udělal mladý Angličan, který se oblékl do strážce New Yorku Spidermana a rozdával sendviče lidem bez přístřeší. Video bylo konkrétně pořízeno v Birminghamu, kde je takových osob nejvíc v celé Velké Británii.

Sedmiminutová nahrávka měla velký ohlas a lidé mladíkův čin oceňují i přesto, že při procházce městem působil spíše jako laciná atrakce pro kolemjdoucí. Spiderman dal lidem hned dvě lekce. Ukázal, že Anglie není ve všech ohledech jen prosperující a jsou zde lidé, kteří potřebují pomoc. Zároveň lidem předvedl, že hrdinou dnes může být de facto každý!

Na internetu viděly video již desítky tisíc lidí a píší o něm i tamní internetová média. Myslíme, že takového komiksového hrdinu by jistě potřebovala města i u nás. A ani by se nemuseli lidé převlékat. Stačilo by pořídit něco k snědku a udělat dobrý skutek.

Zdroj: boredpanda.com

Student vyšší odborné školy sociálně právní. Fanoušek asijské kultury, české historie a italské kuchyně. Člověk, který se snaží psaním přenášet dobrou náladu.

Komentáře

Nahoru