Dnes vyšlo 15 článků

Video: Smutná pravda, která vás donutí se zamyslet

Víte, že to, co děláte, působí na vaše děti? Děti to vidí, jsou chytré a zvídavé, ale hlavně velmi rády napodobují to, co vidí. Dítě se chce chovat jako dospělí v jeho okolí. Kdybyste přišli na návštěvu do mateřské školky nebo okouknout pískoviště, začnete po chvilce pozorovat vztahy, hierarchii vztahů a způsob jednání s druhými přesně jako u dospělých lidí. Někdy je to úsměvné, ale tohle video vás přesvědčí o tom, že dětské napodobování dospělých vůbec není vtipné.

Zamysleli jste se někdy nad tím, co jednou vyroste z vašeho dítěte? Co byste chtěli, aby z něj vyrostlo? Hodný, úspěšný a spokojený člověk? Tak nad tím radši nepřemýšlejte, radši přemýšlejte nad tím, jak se před vaším dítětem chováte. Nechcete přeci, aby vaše chyby opakovalo i vaše dítě.

Děti se od svých rodičů učí. Proto není nic zvláštního, že většina násilníků, delikventů a vrahů, vychovali agresivní a tyranští rodiče.

Organizace Napcan, která bojuje proti násilí na dětech, vytvořila video, které upozorňuje na to, že jste vzorem chování pro své děti. Tak se podle toho chovejte!

Zdroj: www.youtube.com/watch?v=gXjE68-_jBs

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru