VIDEO: S touto kapslí bude létání mnohem bezpečnější!

Letíte letadlem a z ničeho nic se vypne motor, začne hořet a v tu chvíli zažíváte nával tepla a smrtící volný pád. A právě tento zoufalý scénář, ve kterém není žádná šance na přežití, si nepřeje zažít žádný cestující. Ale přemýšleli jste už někdy nad tím, co by se stalo v případě, že by letadlo mělo speciální bezpečnostní systém, který by dokázal zachránit všechny cestující?

A právě takový bezpečnostní systém vytvořil ukrajinský letecký inženýr Vladimír Taratenko. Jedná se o speciální kapsli, která po zmačknutí tlačítka vyletí ze zadní části letadla a poté co se aktivují padáky, které pomůžou kapsli bezpečně přistát.

,,Bylo velmi složité přizpůsobit tento nápad na již existující letadla.  Proto jsem musel navrhnout úplně nový model, který by fungoval na veškerá komerční letadla, které jsou určená pro převoz cestujících,“ uvedl Vladimír Taratenko.

Taratenko navíc musel použít na kapsli speciální materiál, aby nebylo letadlo příliš  těžké. Speciální kapsle jsou tedy vyrobeny z uhlíkových vláken, která jsou velmi silná a zároveň lehká.

cápsula_salvamento-960x434

385068198

Zdroj: Interestingengineering

Komentáře

Nahoru