VIDEO: S GoPro přímo do aktivní sopky

Jistě víte, že s GoPro lidé zkouší různé odvážné věci. Není to tak dávno, co jsme psali o tom, jak jeden muž strčil svou kameru do vody a vařil ji spolu s vajíčkem. Tehdy jsme spekulovali, co asi tak přijde dál. Tohle by vás ale v životě nenapadlo.

Výzkumníci Sam Cossman a George Kourounis cestovali na Vanuatu, souostroví plné aktivních sopek v jižním Tichomoří. A protože si nenechají ujít žádné dobrodružství, vydali se přímo do jedné z nejnebezpečnějších zón. Se dvěma místními průvodci zamířili na ostrov Ambrym přímo do kráteru Marum. Marum je asi 2000 let starý kráter, který je stále aktivní.

Pointou je ale především to, že si s sebou vzali GoPro kameru.

Myslíte, že to není skutečné?

Dobře, možná nejsou až tak blízko sopky, jak to na kameře vypadá. Ale ty lávové proudy by se ošidit nedaly. Určitě jsou natočené.

„Více lidí navštívilo Měsíc než tohle smrtící místo,“ popsal video Cossman.

Podle Cossmanova blogu se slanili 1200 stop, aby se dostali na samý okraj kráteru. A udělali to rovnou dvakrát.

„Dívali jsme se na šplouchající lávu, toxický oxid siřičitý, neuvěřitelně silný kyselý déšť… Problémy stále přibývaly, ale nakonec jsme se na dno dostali dvakrát.“

Zdroj: Pixable

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru