VIDEO: Rozlučte se s rakvemi! Tyto nádoby promění hřbitovy v nádherný les!

Jaké by to asi bylo, kdybychom se po smrti proměnili v nádherný strom? V Itálii vznikl bizarní nápad, který by toto umožnil. Organická skříňka zkrátka promění mrtvé tělo vašich blízkých v živý strom. Proč chodit vzpomínat na své blízké na hřbitov, když můžeme chodit do lesa?

Hřbitovy nyní mohou získat zcela nový rozměr. Místo studených míst plných smutných náhrobních kamenů lidé mohou chodit vzpomínat na své blízké do nově vyrostlého lesa. Celý koncept s názvem Capsula Mundi Project tohoto redesignu klasických rakví je dílem designérů Anny Citelli a Raoula Bretzela z Itálie.

Organic-burial-pods-will-turn-your-loved-one-into-a-tree

Jak to funguje?

Tělo je vloženo do biologicky rozložitelných pytlů a pohřbeno v zemi. Nádoba se semínkem je pak rovněž vložena do země a rostlinka si pak bere živiny právě z mrtvého těla…

Díky projektu Capsula Mundi Project možná lidé budou moci i po smrti dát život…

zdroj/foto: youtube

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru