Dnes vyšlo 1 článků

VIDEO: Robotický jelen pomáhá dopadnout pytláky

Ve světě již dlouhou dobu různé organizace řeší problém s pytláky, kteří střílejí zvířata pro zábavu a pro peníze. V Tennessee se proto jedna organizace, konkrétně Tennessee Wildlife Resources Agency, rozhodla použít robotického jelena, s jehož pomocí budou proti pytlákům bojovat. Díky kamerám a robotickému jelenovi již organizace dopadla mnoho pytláků, kteří tak přišli o své lovecké licence. Tyto robotické jeleny, ale i jiná zvířata, dodává společnost Custom Robotic Wildlife.

Pytláků, kteří střílí volně žijící zvířata, je po celém světě spousta. Úředníci a ochránci zvířat však dostali do rukou nástroj, díky kterému mohou proti pytlákům bojovat. Jsou to robotická zvířata. Ve videu výše můžete vidět robotického jelena, který otáčí hlavou, mrká, a vypadá skutečně jako živý.

Custom Robotic Wildlife

Společnost Custom Robotic Wildlife již tyto jeleny vyrábí více než deset let. Společnost však nevytváří pouze robotické jeleny, ale i medvědy, krocany, ovce, vlky a mnoho dalších.

imrs.php

Brian Wolslegel se svými robojeleny

Ke každému robotickému zvířeti jsou k dispozici příslušenství jako vysílač, motor pro otáčení hlavy a pohyby ocasu, baterie a vypínač.

Jak to funguje?

Robotická zvířata jsou postavena na místo, kde často dochází k pytlačení. Důstojníci, kteří se zúčastňují operace, sedí v autě opodál nebo se schovají do křoví. Pomocí dálkového ovládání pohybují hlavou zvířete a mrkají jeho očima. Jakmile do zvířete pytláci střelí, mají pachatele na dosah a mohou je dopadnout.

Poznáte, zda jsou následující zvířata živá nebo se jedná o roboty? :-)

images.washingtonpost.com

images.washingtonpost.comi

images.washingtonpost.comVV

images.washingtonpost.comiii

images.washingtonpost.comIV

Poptávka po robotických zvířatech je údajně velice vysoká a stále stoupá. Jelena si můžete pořídit už od cca 50 tisíc Kč, medvěd vás přijde na zhruba 125 tisíc Kč.

zdroj/foto: roboticwildlife, washingtonpost

Komentáře

Nahoru