Dnes vyšlo 15 článků

VIDEO: Robot, který po sledování YouTube umí vařit

Tým amerických a australských vědců vytvořil velice propracovanou umělou inteligenci. Roboti se totiž naučí vykonávat činnosti pouhým sledováním instruktážních videozáznamů. Roboti jsou díky pokročilým algoritmům schopni zpracovat informace z videa, a následně je použít.

Robot se učí sledováním videa

Tým amerických a australských vědců vytvořil algoritmus, který robotům umožňuje zpracovat informace ze sledovaného instruktážního videa a následně použít tyto informace ve své činnosti. Tito vědci ve výzkumném centru NICTA vzdělávali svého robota v tzv. „hlubokém učení“. Tato metoda znamená, že robot přijímá velké kusy informací prostřednictvím neuronových sítí, poté tyto informace sečte, a získává tak nové zkušenosti.

Robot Al umí vařit

Robot také rozpoznává určité objekty, ví, jak by je uchopila lidská ruka, a umí předpovědět, jaká akce by měla být s největší pravděpodobností provedena. Dokáže se tedy naučit s nástroji a nářadím. Robot , který se jmenuje Al, se dokonce naučil vařit na základě 88 instruktážních videí, kde vaří lidé. Jakmile analyzoval videa, byl schopen generovat a vykovávat příkazy a začít tak vařit jídlo.

zdroj: rt.com

 

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru