VIDEO: Robot, který po sledování YouTube umí vařit

Tým amerických a australských vědců vytvořil velice propracovanou umělou inteligenci. Roboti se totiž naučí vykonávat činnosti pouhým sledováním instruktážních videozáznamů. Roboti jsou díky pokročilým algoritmům schopni zpracovat informace z videa, a následně je použít.

Robot se učí sledováním videa

Tým amerických a australských vědců vytvořil algoritmus, který robotům umožňuje zpracovat informace ze sledovaného instruktážního videa a následně použít tyto informace ve své činnosti. Tito vědci ve výzkumném centru NICTA vzdělávali svého robota v tzv. „hlubokém učení“. Tato metoda znamená, že robot přijímá velké kusy informací prostřednictvím neuronových sítí, poté tyto informace sečte, a získává tak nové zkušenosti.

Robot Al umí vařit

Robot také rozpoznává určité objekty, ví, jak by je uchopila lidská ruka, a umí předpovědět, jaká akce by měla být s největší pravděpodobností provedena. Dokáže se tedy naučit s nástroji a nářadím. Robot , který se jmenuje Al, se dokonce naučil vařit na základě 88 instruktážních videí, kde vaří lidé. Jakmile analyzoval videa, byl schopen generovat a vykovávat příkazy a začít tak vařit jídlo.

zdroj: rt.com

 

Zajímá se o Internet, optimalizaci webů a nové trendy v oblasti IT. Má ráda cestování, Skotsko, dobrou hudbu a své Donské sphynxe, kteří jí při psaní často dělají společnost. Stále hledá nové výzvy a každý den se probouzí s úsměvem, protože vždy může být líp, ale i hůř. Ráda Vám zprostředkuje informace, které Vás budou zajímat a bavit.

Komentáře

Nahoru