VIDEO: Psací stroj oslavuje téměř dvacetiny Comic Sans

Na font Comic Sans prostě musíte mít nějaký názor. Může se vám strašně líbit. Nebo ho můžete naprosto nenávidět. Může vám připadat hezky hravý. Nebo se vám může zdát pěkně dětinský. Ať tak či tak, rozhodně je to font, který zahýbal světem.

Počátky Comic Sans sahají do října 1994, kdy designér Vincent Connare z Microsoftu vytvořil nové písmo, které mělo být náhradou za Times New Roman použité v Bobových bublinách. No víte, o koho se jedná – Bob je ta kancelářská svorka, která vám radila v aplikacích Microsoftu. Nicméně font nebyl dokončen včas, a tak se objevil až v 3D Movie Makeru. Jeho vzestup ale začal až 24. srpna roku 1995, když byl představen Windows 95.

„Pokud se vám líbí, nevíte nic o typografii… Pokud ho nenávidíte, nevíte o typografii už opravdu nic a měli byste si najít jinou zálibu,“ popsal Comic Sans sám jeho tvůrce Connare v roce 2009.

Mezitím na webu Microsoftu stále existuje stránka Comic Sans Café, která nám font dokonale představuje.

comicsanscafe

No a protože Comic Sans brzy oslaví dvacet let, chtělo to nějak dát najevo. A tak ho Jesse England použil pro psací stroj. Nádhera, že? S tím se určitě musí psát jedna báseň.

Zdroj: The Verge

Komentáře

Nahoru