Dnes vyšlo 15 článků

VIDEO: První mobilní telefon, který můžete umýt pod tekoucí vodou mýdlem

Japonský výrobce mobilů Kyocera představil mobilní telefon, který můžete v klidu umýt pod tekoucí vodou mýdlem a zbavit ho tak veškerých bakterií. Jedná se o první mobilní telefon na světě, který je odolný vůči mýdlu. 

Model výrobce propaguje videem, na němž dítě přístroj upustí při fotografování jídla. Zatímco jindy by rodiče z telefonu posazeném na kečupu zřejmě šíleli, ve spotu se matka jen pousměje a telefon jde umýt mýdlem do dřezu. Poté matka vrátí dítěti telefon a všichni jsou spokojeni.

Screenshot_1

Mobilní telefon prošel náročnými testy a je odolný vůči teplé vodě

Výrobce na webu sděluje, že přístroj prošel náročnými testy a je odolný i vůči teplé vodě, takže si ho s klidem můžete vzít třeba do vany. Ovšem výrobce pod čarou dodává řadu výjimek, například to, že teplá voda nesmí být až tak teplá, mýdlo musí být samozřejmě jen tekuté a přístroj nesmíte brát do vody obohacenou o koupelovou sůl.Screenshot_3

Telefon má výbavu na úrovni současné střední třídy

Telefon má hmotnost 155 gramů, takže vás nebude ani nijak zatěžovat. Pochlubit se také může rozměry 141 × 71 × 10,1 mm a nijak nevybočuje ze současné střední třídy. Mobilní telefon má také pětipalcový displej s HD rozlišením (720 x 1 280 pixelů) a je vybaven operačním systémem Android 5.1. Systém také pohání čtyřjádrový procesor Snapdragon 410 a 2 GB operační paměti. Vnitřní 16GB paměť je rozšiřitelná microSD kartami s kapacitou až 128 GB.

Telefon je dostupný jen u japonského operátora KDDI a výrobce neplánuje jeho vývoz do Evropy. Zájemci za tento unikát zaplatí cenu zhruba 310 dolarů, což je v přepočtu necelých 8 tisíc korun.

Zdroj: Mobil.idnes

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru