VIDEO: Proč Vám ve Starbucksu píšou špatně jména?

VIDEO: Proč Vám ve Starbucksu píšou špatně jména?

Před pár dny jsme Vás informovali o Korejce, které napsal číšník v jedné z prodejen Starbucksu na kelímek „šourek“ a následně pak celou věc museli šetřit korejští i čeští zástupci této společnosti. Takovéto případy jsou poměrně nevídané, ale častokrát se stane a možná i přímo Vám se někdy stalo, že obsluha napíše jméno na kelímek v trochu jiné podobě. V Americe je to se jmény ještě daleko těžší a tak vlastně vznikla všeobecná pravda, že ve Starbucksu nikdy nenapíší Vaše jméno na kelímek správně.

Díkybohu čeština nám pomáhá v tom, že vyslovujeme většinou vše, tak jak píšeme. Jenže teď si představte, že například v takových Spojených Státech, které díky své historii jsou takovou smíchaninou všemožných národů, se sejde stovky ne-li tisícovky jmen z různých koutů světa. K tomu je třeba podotknout, že se některá jména píší třeba na tři způsoby, proto je pro pracovníka kavárny velice těžké napsat jméno správně bez otravného hláskování.

Naštěstí z velmi vtipným vysvětlením přispěchal známý youtuber a bavič Paul Gale, který ve videu popisuje, jak je možné, že vždy dostanete kelímek na němž je Vaše jméno v pozměněné podobě. Ve videu tvrdí, že pracovníci Starbucksu píší záměrně špatné jména! O celé jeho teorii  se dozvíte více ve zmiňované nahrávce.

Jako tématický bonus jsme ještě zvolili video, které Vám prozradí 7 pravd o Starbuksu, které jste doposud nevěděli.

Čtěte také: Korejce v Praze napsali na kelímek „šourek“, chce se soudit

Student vyšší odborné školy sociálně právní. Fanoušek asijské kultury, české historie a italské kuchyně. Člověk, který se snaží psaním přenášet dobrou náladu.

Komentáře

Nahoru