VIDEO: Neztrácejte drahocenné minuty před zrcadlem, zkuste elektronický makeup

Projektovat počítačově například nábytek do místnosti, aby aspoň digitálně ožila, už není žádnou novinkou. Ale co kdyby byla plátnem, na které se promítá, vaše tvář? Technologie Omote v reálném čase sleduje váš obličej a pokrývá ho velmi působivými projekcemi.

Neuvěřitelná technologie je výsledkem práce týmu digitálních designérů, odborníků na počítačově generovanou grafiku a vizážistů. Vede ho Nobumichi Asai, který dříve spolupracoval například se Subaru. S počítačově generovanou grafikou už má skutečnosti, vytvářel všechno možné od automobilů až po budovy. Teď se svým týmem vytvořil něco, co je v titulcích časopisů a internetových magazínů nazýváno elektronickým makeupem.

Jak je to možné?

Technické detaily, jak celá věc funguje, ale zatím zůstávají obestřené tajemstvím. Podle videa se soudí, že je nejdříve potřeba naskenovat obličej a veškeré kontury tváře a ty jsou pak překryty grafikou. To všechno se samozřejmě děje neustále v reálném čase, protože modelka na videu se hýbe. Nicméně těžko říct, zda by systém zvládl promítat i na člověka, který by se skutečně hýbal – chodil po místnosti a ne jenom seděl.

No nebylo by to fajn, kdyby vám tenhle elektronický makeup držel na tváři celý den?

Zdroj: Slash Gear

Komentáře

Nahoru