Video: Německý přechod pro chodce vám umožní hrát Pong

Každý z vás jistě zná ten pocit, kdy čeká na přechodu než bude mít zelenou a bude moci přejít cestu. Většina lidi se v tuto chvíli velmi nudí. Studenti z německého Hildesheimu tento problém jednoduše vyřešili- na semafory umístili hru Pong.

Stačí když je na semaforu červená. V tu ránu vám krabička, na které je obyčejně tlačítko umožní hrát Pong. Může chvíli trvat, než hra začne, protože hrajete proti soupeři na druhé straně přechodu a chvílí může trvat, než se někdo najde.

Poté už začíná samotná hra. Jelikož je Pong jedna z nejstarších a nejznámějších her, tak ji dokáže hrát téměř každý. Ovládání je jednoduché – svoji destičkou pohybujete pomoci prstu na dotykovém displeji.

V pozadí Pongu lze vidět, jak dlouho bude trvat červená barva na semaforu. Nemusíte se tedy bát, že by vám utekla zelená či něco podobného. A kdo za tím stojí?

Celý tento projekt jednoduše nazvaný „StreetPong“ (v překladu Pouliční Pong) vznikl díky dvěma studentům univerzity HAWK Hildesheim a jejich učitele.

Bohužel ve videu se jedná jenom o dočasnou simulaci a ne o permanentní vylepšení, takže se dá jenom spekulovat, kdy a jestli vůbec se toho dočkáme i u nás. Jedno je ale jisté – je to určitě skvělý nápad.

Komentáře

Nahoru