Dnes vyšlo 15 článků

Video messenger: Nový hit v komunikaci?

Sociální sítě a možnost být neustále online. Tyhle skutečnosti nemají vliv pouze na to, jak se spojujeme hromadně s mnoha lidmi, ale také na to, jak spolu komunikují dva lidé. Aplikace jako Facebook Messenger nebo WhatsApp nesmí chybět snad v žádném chytrém telefonu.

Avšak v poslední době je už tohle všechno lehce zastaralé. Objevují se nové možnosti. Konverzace jsou najednou mnohem zajímavější, když je můžete proložit vizuálním obsahem. Stále více uživatelů tak využívá SnapChat nebo možnost Direct na Instagramu, s jejíž pomocí mohou svůj obsah sdílet pouze s některými uživateli. Lidé si posílají selfies nebo krátká videa. Aplikacím, kde si můžete pouze psát, již prostě něco chybí.

A tak přichází Chatwala. Tahle nová aplikace, která se na Google Play objevila začátkem dubna, chce posunout komunikaci na vyšší úroveň. S její pomocí byste totiž měli komunikovat pomocí videí. Zřejmě si říkáte, co je na tom tak úžasného. Vždyť poslat video umožňují i jiné již existující komunikační aplikace. Jenže jenom s Chatwalou můžete sledovat reakci toho, kdo si právě pouští vaši video zprávu.

chatwala

I když vám to z úvodního videa možná bude trochu připadat, že je to něco jako videohovor, funguje to trošku jinak. Avšak je to velmi jednoduché. Nahrajete svou videozprávu (maximálně 10 sekund) a pošlete ji svému známému. Jakmile si ji zobrazí, aplikace automaticky začne zaznamenávat jeho reakci. A stejně to funguje i obráceně, když on napíše (nebo spíše natočí video) vám. Kdykoliv potom si samozřejmě můžete videa i reakce na ně zpětně zobrazit, protože všechno se ukládá.

Těžko říci, jaký bude mít tento nový nápad úspěch. Na Google Play je pět dní a má zhruba 130 stažení. Pro iOS by podle všeho měla být aplikace rovněž k dispozici, ale zatím ji není možné dohledat a ani odkaz z oficiálních stránek nefunguje.

Co myslíte vy? Má to nějaký potenciál?

Zdroj: Wearesocialmedia.gr, obrázky: Chatwala

Komentáře

Nahoru